Liverpool vyzrál i na obhájce titulu, duel s United rozhodl Sturridge

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Liverpool i nadále pokračuje v úspěšném vstupu do nového ročníku Premier League. Bez ztráty bodu zvládli svěřenci Brendana Rodgerse i zápas 3. kola, a to se proti nim postavil úřadující šampion Manchester United.

Hráčům Reds vyšel výborně úvod střetnutí, když se už ve 4. minuty ujali vedení. Gerrard našel od rohového praporku Aggera a jeho hlavičku ještě prodloužil do sítě dobře postavený Sturridge, jenž zaznamenal už třetí gól v této sezóně.

Machester se poté pokoušel o vyrovnání skóre, ale Welbeckův pokus nepatřil mezi nejrazantnější, přímo na brankáře mířila i hlavička Giggse, a tak Mignoleta vyrušil z klidu až v 77. minutě ránou z dálky Nani.

Belgický gólman si však i s jeho střelou poradil, a tak už potřetí za sebou udržel čisté konto. Jeho letní nákup ze Sunderlandu se tak zatím Liverpoolu bohatě vyplácí.

Ve druhém nedělním odpoledním střetnutí si potom Swansea City poradilo s týmem West Bromwich Albion na jeho půdě 2:0. Český forvard domácích Matěj Vydra kvůli zranění tentokrát do hry nezasáhl a bývalý útočník Sparty Bony Wilfried, jenž na druhé straně odehrál 66 minut, tentokrát vyšel gólově naprázdno.

Premier League, 3. kolo:

West Bromwich Albion - Swansea City 0:2 (0:1)

Branky: 22. Davies, 83. Pablo Hernandez.

FC Liverpool - Manchester United 1:0 (1:0)

Branky: 4. Sturridge. ŽK: Iago Aspas, Lucas Leiva - Cleverley, van Persie, Carrick, Young.

Liverpool: Mignolet - Johnson (78. Wisdom), Škrtel, Agger, José Enrique - Gerrard, Lucas Leiva - Henderson, Iago Aspas (60. Sterling), Coutinho (83. Luis Alberto) - Sturridge. Trenér: Rodgers.

Manchester: De Gea - Jones (38. Valencia), Ferdinand, Vidič, Evra - Giggs (73. Hernandez), Cleverley, Carrick, Young (63. Nani) - Welbeck - van Persie. Trenér: Moyes.