Arsenal prokázal skvělý finiš, Liverpool vytěžil pouhý bod

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnský Arsenal v 33. kole Premier League dlouho prohrával s Norwichem, ale v posledních sedmi minutách zápasu vstřelil tři góly a vyhrál 3:1. Sestupu se blíží QPR, který prohrál 0:2 s Evertonem.

Na Emirates Stadium v zápase mezi Arsenalem a Norwichem diváci v první půli viděli pouze břevno, které nastřelil domácí Olivier Giroud. Po pauze však udeřili hosté, když si obrana Gunners při standardní situaci nepohlídala Michaela Turnera, jenž mohl hlavou přesně zamířit. Arsenal se v útoku trápil a vysvobodila jej až penalta, kterou nařídil rozhodí Jones za souboj Keie Kamary s Giroudem. O vyrovnání se zasloužil Mikel Arteta. Skóre převrátil na druhou stranu vlastní brankou pod tlakem o tři minuty později Sebastien Bassong, vítězství jistil střelou k tyči Lukas Podolski.

QPR na Goodison Parku v Evertonu nezačal špatně a Tim Howard se musel činit po střelách Loica Rémyho a Juniora Hoiletta. Pět minut před koncem prvního poločasu však hosté inkasovali vcelku smolný gól, když rána Darrona Gibsona prošla mezi nohama Clinta Hilla a zapadla do sítě. Ve druhém poločase přidal druhý gól po rohovém kopu Victor Anichebe a přiblížil tak Hoops sestupu. Svěřenci kouče Harryho Redknappa ztrácejí pět zápasů před koncem na záchranu sedm bodů.

Jistotě setrvání v Premier League už se naopak blíží Southampton i West Ham. Oba celky si ve vzájemném souboji rozdělily body po remíze 1:1. Domácí byli velmi blízko úvodní brnce po střele kanonýra Rickieho Lamberta, ale na brakové čáře dokázal míč zastavit gólman Jussi Jääskeläinen. Po hodině hry se z opakované střely prosadil Gaston Ramírez, na druhé straně proměnil svoji druhou velkou šanci v zápase Andy Carroll, který podstřelil při přímém kopu domácí zeď.

Premier League - 33. kolo:

Arsenal - Norwich 3:1 (85. Arteta z pen., 88. vlastní Bassong, 90. Podolski - 56. Turner)
Aston Villa - Fulham 1:1 (55. N'Zogbia - 66. vlastní Delph)
Everton - QPR 2:0 (40. Gibson, 56. Anichebe)
Reading - Liverpool 0:0
Southampton - West Ham United 1:1 (59. Ramirez - 66. Carroll)