Tottenham poprvé vyhrál a odrazil se od dna

Hráči Tottenhamu Hotspur porazili v úterním zápase 2. kola anglické Premier League letošního nováčka nejvyšší soutěže Sheffield United 2:0 a posunuli se před svého soupeře na deváté místo v tabulce. Rozhodl už první poločas, v němž se trefili Berbatov a Jermaine Jenas.

Hráči Tottenhamu měli celý zápas převahu, jíž gólově vyjádřili už v 7. minutě. Jeden z dvojice hvězdných útočníků domácích Dimitar Berbatov se prosadil střelou zblízka po přesné přihrávce Aarona Lennona.

Druhý gól přidal o deset minut později Jermain Jenas a opět u toho byl bulharský kanonýr, který vracel hlavou míč před bránu. Jenas zhruba ze šesti metrů nekompromisně prostřelil gólmana Kennyho. Domácí si vypracovali i další šance, ale do konce zápasu už branka nepadla.

Sheffieldu se povedl vstup do sezóny, když o víkendu dokázal doma sebrat dva body favorizovanému Liverpoolu - tentokrát už ovšem na favorita nestačil. Spurs naopak první zápas sezony prohráli. Díky úterní výhře se odrazili ode dna a poskočili na devátou příčku.

Ve druhém večerním zápase vybojoval další nováček Watford cenný bod v zápase s West Hamem. Kladiváři se přesto posunuli po neúplném druhém kole do čela soutěže. Watford poslal do vedení v 63. minutě Marlon King, za necelé dva minuty už ale bylo srovnáno. Po přesném pasu Paula Koncheskyho se z jedenácti metrů trefil Bobby Zamora.