United jsou druzí, Everton uniká sestupu

Dva dny po smrti legendárního George Besta našel Manchester United nového hrdinu. V utkání s West Hamem se jím stal Wayne Rooney, který zařídil oba góly Rudých ďáblů. První vsítil sám poté, co soupeř otevřel skóre utkání, a druhý připravil pro Johna O'Shea, jemuž posadil na hlavu dobře cílený rohový kop. Manchester se díky vítězství 2:1 posunul na druhé místo v tabulce Premier League.

Hlavička Josepha Yoboa zajistila Evertonu zasloužené vítězství nad Newcastlem United 1:0. Nigerijský obránce se o rozhodující náskok domácích barev postaral pár vteřin po přestávce, kdy si šikovně naběhl na roh Mikela Artety. Hosté byli nejblíže přesné trefě při střele Alana Shearera v první půli, ale jeho dorážku zlikvidoval na brankové čáře James Beattie.

Ve třetím nedělním utkání se zaskvěl americký reprezentant Brian McBride, jenž zajistil Fulhamu brankami ze 4. a 18. minuty vítězství 2:1 nad Boltonem. Hosté tak v Londýně přišli o možnost bodově se dotáhnout na druhý Arsenal.

Yakubuho proměněná penalta připravila o vítězství tým z West Bromwiche, který remizoval s Middlesbrough 2:2. Útočník Boro tak potrestal faul na náhradníka Szilarda Nemetha. Vedení v duelu se přelévalo z jedné strany na druhou - úvodní gól vstřelil Viduka z Middlesbrough, West Brom ale poté brankami Ellingtona a Kanua skóre otočil a konečnou podobu dal výsledku v 66. minutě Yakubu.

Výsledky - 14. kolo:

Everton - Newcastle 1:0 (46. Yobo)
Fulham - Bolton 2:1 (4. a 18. McBride - 90. vlastní Legwinski)
Middlesbrough - West Bromwich 2:2 (12. Viduka, 66. Yakubu z pen. - 18. Ellington, 57. Kanu)
West Ham - Manchester United 1:2 (2. Harewood - 47. Rooney, 56. O'Shea)