Manchester United deklasoval Liverpool 3:0

Manchester United rozdrtil v jednom ze dvou šlágrů 31. kola anglické ligy oslabený Liverpool 3:0 a vede tabulku o pět bodů před Chelsea, která v podvečerním zápase zdolala na Stamford Bridge Arsenal 2:1.

Obhájce titulu se ujal na Old Trafford vedení zásluhou svátečního střelce Wese Browna, jenž ve vzdušeném souboji trefil míč zády a překonal jednoho z hrdinů zápasu gólmana Reinu. Španělský brankář dlouho držel při životě šance Liverpoolu, ale v závěru neodolal kanonádě portugalských hvězd.

Zvlášť když celý druhý poločas hráli hosté v deseti po vyloučení Argentince Javiera Mascherana, jenž dostal nejprve žlutou kartu za faul na Paula Scholese a vzápětí druhou za protesty. Hřiště opustil až po divokých výpadech k sudímu Stevu Bennettovi a po domluvě od kouče Rafaela Beníteze.

"Od vyloučení to s námi šlo z kopce," řekl po utkání serveru BBC španělský kouč. "Mascherano byl vyloučením velmi překvapen, protože si myslel, že neřekl rozhodčímu nic tak hrozného. Proto reagoval tak, jak reagoval. Nicméně diskutováním s rozhodčím udělal chybu. Už jsem s ním mluvil a uvědomuje si to," dodal.

Na 2:0 zvýšil v 79. minutě hlavičkou po rohovém kopu Naniho Cristiano Ronaldo, jenž dal celkově svůj 34. gól v sezoně a 25. brankou v tomto ročníku Premier League si upevnil vedení v tabulce střelců. O pár sekund později po parádní kombinaci před pokutovým územím vypálil Nani a nedal Reinovi šanci.