Bayern monitoruje mládežnický produkt Barcelony, po kterém prahne i Tottenham či Girona

Otázka složení středu obrany pro další sezonu v Bayernu Mnichov se řeší již několik měsíců. Francouzský list Le Parisien aktuálně přišel se zprávou, že by bavorský gigant mohl vložit důvěru do devatenáctiletého zázračného talentu vyrůstajícím v mládežnické akademii Barcelony a sbírající herní praxi v jejím rezervním týmu.

Bayern monitoruje mládežnický produkt Barcelony, po kterém prahne i Tottenham či Girona

Francouzský zdroj uvádí, že teprve devatenáctiletý senegalský mladík Mikayil Faye by mohl za pár měsíců čelit zajímavé kariérní výzvě. Mládežnický reprezentant Senegalu přišel do Katalánska v červnu minulého roku a Barcelona již naznačila, že v něm vidí velký potenciál, proto je ochotna naslouchat jen seriózním nabídkám.

Faye je vnímán jako velký talent budoucnosti. Za B-tým Barcelony v této sezóně odehrál 24 ligových zápasů, ve kterých si připsal 3 trefy. Jeho kvalit si všímají i známé evropské klubové značky a v čele má být právě Bayern Mnichov, který již signalizoval, že jeho střed obrany dozná během letního přestupového okna výrazných změn.

BAYERN MUSÍ ZMĚNIT ZPŮSOB SESTAVOVÁNÍ KÁDRU, HLÁSÍ SCHWEINSTEIGER. ZA TRENÉRA BY CHTĚL NĚKOHO JAKO GUARDIOLA ČI HEYNCKES

Africký obránce se před časem nechal slyšet, že by si rád počkal na šanci zahrát si za A-tým Barcelony. V případě lukrativní nabídky by však mohl v nadcházejícím přestupovém okně měnit klubové barvy. A bavorský gigant není jediným obdivovatelem jeho schopností.

Podle španělského listu Marca jeho výkony monitoruje také londýnský Tottenham, který se pod taktovkou kouče Postecogloua netají plánem vsázet na mladé progresivní hráče. Lasa ale mohou přiletět i z La Ligy, kde mají mít zájem o jeho služby Deportivo Alavés či Girona.

Foto: FC Barcelona