Rekordman Atlétika Koke je pořád věrný svým barvám: Měl jsem hodně příležitostí, ale nikdy jsem nechtěl opustit domov

Na rovnici „Koke + Atlético Madrid = dlouhodobá a stále fungující spolupráce“ by se v nejbližší době nemělo nic měnit a oblíbenec renomovaného argentinského trenéra Diega Simeoneho bude pokračovat v rozdělané práci na současné adrese.

Rekordman Atlétika Koke je pořád věrný svým barvám: Měl jsem hodně příležitostí, ale nikdy jsem nechtěl opustit domov

Zkušený španělský středopolař totiž prodloužil s jedenáctinásobným šampionem LaLigy kontrakt do konce příštího soutěžního ročníku 2024/2025. A ve svých oblíbených červeno-bílých barvách by navíc nemusel končit ani za rok a čtvrt.

Původní pracovní dohoda na madridském Wanda Metropolitano měla kapitánovi mužstva doběhnout letos v červnu. Rekordman v počtu startů za klub však stejně ono pouto nepřetrhne.

Liverpool v nesnázích. Kromě Kloppova nástupce musí řešit i budoucnost hvězd, zájem už má Real Madrid

"S naším klubem se dohodl na nové roční smlouvě. Její součástí je i opce na prodloužení o další roky," informovalo na svých oficiálních stránkách Atlético, které je v tabulce zatím páté, o bod za čtvrtým Bilbaem.

Atleti zkušeného dvaatřicetiletého borce stále hojně využívají. V rozběhlé sezoně 2023/2024 ho poslali do boje v rámci čtyř různých soutěží celkem devětatřicetkrát.

Na své současné adrese už je k tomuto datu nezpochybnitelnou legendou, která by mohla vyučovat z loajality. "Měl jsem vážně hodně příležitostí, ale nikdy jsem nechtěl opustit svůj domov," přiznal sám autor 70 mezinárodních startů za Španělsko.

Co plánuje Mbappé? V PSG už moje budoucnost ani není téma, nikdo se mnou o tom nemluví, prozradil kanonýr

Ten debutoval v áčku madridského obra již v roce 2009, ale do prvního týmu se z béčka definitivně přesunul až od úvodu roku 2011. Od té doby stihl během patnácti ročníků odehrát za Atlético 626 soutěžních duelů, což je bilance, na kterou nikdo jiný nedosáhl.

Součástí dotyčné éry je i osm trofejí včetně dvou ovládnutí LaLigy a Evropské ligy.