Liverpool v nesnázích. Kromě Kloppova nástupce musí řešit i budoucnost hvězd, zájem už má Real Madrid

Slavný Liverpool se sice rve o mistrovský titul v Premier League, vedení klubu z Anfieldu ale musí myslet s předstihem na budoucnost. To, že po sezoně ukončí angažmá německý manažer Klopp, je dlouho známý fakt. Hrozí ale také pořádný průvan v kabině. Nového manažera nejspíš čeká pořádně těžký úkol, bude muset udržet hvězdy, o které je zájem po celém světě.

Liverpool v nesnázích. Kromě Kloppova nástupce musí řešit i budoucnost hvězd, zájem už má Real Madrid

The Sun například nyní přišel s tvrzením, že Real Madrid zkusí oslovit Liverpool s nabídkou ve výši 75 milionů liber za Trenta Alexandra-Arnolda. Krajní bek má smlouvu v klubu do konce příští sezony. Laso v podobě lukrativních nabídek mohou dostat i další superhvězdy Reds Mo Salah a Virgil van Dijk. Liverpool se ale netají přáním hráče udržet, spíše se snaží s hráči uzavřít dlouhodobé kontrakty. Když se to ale nepovede, bude nejspíš v létě v Liverpoolu pořádně horko.

V létě na udržení hvězd bude muset zapracovat Michael Edwards, který se vrátil na Anfield jako generální ředitel, i nový sportovní ředitel Richard Hughes. Prvotní samozřejmě bude dohoda s novým manažerem, který bude mít zásadní slovo při stavbě kádru slavného klubu.

Legendární švédský kouč Eriksson si splnil životní sen, vedl jako trenér Liverpool

Všichni tři zmínění hráči patří k nejlépe vydělávajícím oporám v klubu. Očekává se, že pokud by měly kývnout na nové smlouvy, měly by v nich najít znovu vylepšené podmínky. Záležet rovněž bude na tom, jak zapadne do jejich představ o budoucnosti Kloppův nástupce.

A do toho všeho se zástupci ze Saudi Pro League netají zájmem přetáhnout z Premier League kanonýra Mo Salaha. Nabídku k přestupu by podle anglických médií mohl dostat brankář Caoimhin Kelleher. Pětadvacetiletý Ir zaskočil za zraněného Alissona, vedl si velmi dobře. Ale od svého příchodu na Anfield v roce 2019 má za sebou pouhých 43 vystoupení...