Změní Brainthwaite odstín modré? Mladý stoper z Goodison Parku by se líbil Guardiolovi v Manchesteru

Střední obránce Evertonu Jarrad Branthwaite začátkem března obdržel povolávací rozkaz od trenéra Garetha Southgatea a na aktuálním reprezentačním srazu čeká na svou premiéru v dresu se třemi lvíčky na prsou. To však od talentovaného obránce nemusí být všechno. V letním přestupovém okně může udělat další krok a zamířit do jednoho z elitních anglických klubů.

Změní Brainthwaite odstín modré? Mladý stoper z Goodison Parku by se líbil Guardiolovi v Manchesteru

Přestože známý liverpoolský celek z Goodison Parku celou sezonu bojuje o záchranu, jednadvacetiletý zadák je jedním z těch hráčů Toffees, kteří snesou i přísná měřítka.

Mezi týmy, které mladíka pečlivě sledují, je podle deníku The Mail také gigant z modré strany Manchesteru, který je doma na Etihad Stadium.

Vytáhlý stoper, jemuž chybí do dvou metrů pouze pět centimetrů, si podle všeho bude moci vybírat hned z několika klubů, s tím, že zájem o jeho podpis má například i konkurenční Manchester United.

Pauza v Premier League? Manchester United dál spřádá plány ohledně nového trenéra, ve hře jsou velká jména

Sportovní úsek Evertonu sice bude chtít bývalého obránce Blackburnu, Carlisle United i Eindhovenu udržet, nicméně jeho finanční trable ho nakonec opravdu mohou donutit k prodeji.

Klub, jenž čeká na vítězství dlouhých osm soutěžních zápasů, má narůstající dluhy a nejistou vlastnickou situaci, což nakonec může vést k tomu, že bude muset zpeněžit právě své cenné zboží, které nosí na zádech číslo 32.

Na ostrovech se uvádí, že by se mohlo začít jednat na sumě 30 milionů eur. Brainthwaite má ve městě Beatles, ve kterém čerpá zkušenosti od velezkušených obránců Séamuse Colemana nebo Ashleyho Younga, kontrakt až do léta 2027, ale to nemusí vůbec nic znamenat.

Vymění za pár měsíců odstín modré z tmavé na světlou?

Liverpool v nesnázích. Kromě Kloppova nástupce musí řešit i budoucnost hvězd, zájem už má Real Madrid