Nenahraditelný Kimmich? Rýsuje se varianta, při které by Bayern po sezoně opustil

Podle španělského listu AS by německý reprezentační záložník Joshua Kimmich mohl během letního přestupového okna měnit klubové barvy. Bayern Mnichov se ještě nedávno na jeho adresu vyjadřoval frázemi typu, že je klíčovou tváří mužstva i pilířem sestavy, přesto se rýsuje varianta, při které by mohl bavorského obra opustit.

Nenahraditelný Kimmich? Rýsuje se varianta, při které by Bayern po sezoně opustil

Po sezoně čeká Bayern zřejmě velký třesk, který začne změnou trenéra. Následovat bude kabina, která by mohla doznat také výrazných změn. Jednou z nich je i možný odchod devětadvacetiletého defenzivního záložníka.

Kimmich působí v Allianz Aréně od roku 2015, kdy přišel z Lipska. Od té doby se stal hlavním hnacím motorem týmu a nedílnou součástí základní sestavy. Bayern však prahne po novém středním obránci a v merku má Ronalda Arauja z Barcelony.

ROSTE PO BOKU JAROŠE NOVÝ HOJLUND? STURM GRAZ VYCHOVÁVÁ STŘELCE ARSENALU

Podle španělského listu AS by mohlo právě na této trase dojít k výměně, která se zdála být ještě před několika měsíci nemyslitelná. Kimmich by tak mohl opustit adresu, na které strávil téměř devět let, odehrál téměř 380 soutěžních zápasů a připsal si 41 gólů a 102 asistencí.

Budoucnost Kimmicha se intenzivně řeší již několik měsíců. Kontrakt v Bayernu má platný do léta příštího roku, proto se i v médiích začaly objevovat spekulace o jeho budoucnosti. Situace se měla vyhrotit i kvůli střetům mezi hráčem a trenérem Tuchelem. Ten však v létě končí a Kimmich by mohl čekat, kdo jej nahradí.

Zájem o Arauja pramení z nekonzistentních výkonů současných středních obránců. Klid může mít asi jen Upamecano. Matthijs de Ligt by měl v létě z klubu odejít, letní posila Kim Min-jae má výkony jako na houpačce a Eric Dier také pravděpodobně nebude dlouhodobým řešením.

Foto: FC Bayern Mnichov