Roste po boku Jaroše nový Hojlund? Sturm Graz vychovává střelce Arsenalu

Říká se, že Arsenal se v létě zaměří na nákup nového útočníka. Trenér Mikel Arteta by se však mohl poohlédnout uvnitř klubu. V Rakousku totiž v parádního střelce roste dánský útočník Mika Biereth.

Roste po boku Jaroše nový Hojlund? Sturm Graz vychovává střelce Arsenalu

Ten je v na svém třetím hostování během dvou let. Dánský mládežnický reprezentant strávil první polovinu sezony na hostování ve skotské Premiership v týmu Motherwell, kde vstřelil šest branek a připsal si pět asistencí. V lednu byl k však nelibosti manažera Stuarta Kettlewella povolán zpět.

Biereth byl obratem zapůjčen do rakouského Sturmu Graz, s nímž mají Gunners po loňském zapůjčení Arthura Okonkwa již navázané vztahy. Jednadvacetiletý hráč se během zimní přestávky prosadil v přátelském utkání a poté pokračoval ve své formě i v soutěžních zápasech a evropských pohárech.

Jak hovoří čísla? 11 zápasů, 790 odehraných minut, 8 gólů,1 asistence, takže podíl na gólu každých 88 minut.

„Začátek byl v pořádku. Osm gólů v jedenácti zápasech není na útočníka špatné. Samozřejmě mi pomáhá i to, že hraji za špičkový tým, a ne za tým ze spodku tabulky, jako tomu bylo v Motherwellu. Mimo hřiště jsem se také dobře začlenil. Je tu i jiný tlak. Ve Skotsku jsme museli ze zápasů jen něco vytěžit, tady musíme vyhrávat," řekl Mika Biereth pro Flashscore.dk.

U veřejnosti má Souček možná trochu smůlu v tom, že nemá šílené účesy a nenosí drahé věci, tvrdí komentátor

Bylo zřejmé, že se do něj od začátku vkládá důvěra, protože Sturm soupeří o titul s hegemonem a pravidelným účastníkem Ligy mistrů Red Bullem Salcburk.

Tom Middler, autor podcastu zaměřujícího se na rakouskou bundesligu, pro football.london ale dodal, že měl Biereth i štěstí na okolnosti. "Seedy Jatta si na konci roku 2023 zlomil kotník, Szymon Wlodarczyk se snaží najít formu a William Boving už není takový gólový hráč,“ vysvětloval. "Hledali někoho, kdo jde přímo na branku a chce v tomto ohledu vést tým. Navíc přijel v dobré formě ze Skotska, což mu také pomohlo. Příležitost tu pro něj byla a on se jí chopil v opravdu impozantním stylu!"

Pomáhá pochopitelně i to, že má dánský mladík výjimečný talent. "U něj je k vidění spousta chytrých střel, vynikající technika zakončení a chytré útočné akce, a když se vám to daří v evropských zápasech, je to dobré znamení,“ přidal Middler.

Navíc se může opřít o vynikajícího mentora. "S Ianem Wrightem jsem mluvil před odjezdem do Rakouska, abych se dozvěděl jeho názor,“ prozradil Biereth, že je v pravidelném kontaktu se střelcem 185 branek v dresu Gunners. „Dává mi dobré rady, byl to taky útočník, takže je to opravdu příjemné. Je pro mě jako strýček.“

Tohle by mohlo zajímat budoucího sportovního ředitele Liverpoolu. Hancko sleduje dění na Anfieldu už 20 let

Co dál? Pokud mu vydrží forma, dá se čekat, že ho Arsenal vezme na letní turné. Ale že by na něj naložil tíhu útočné jedničky, to se očekávat nedá. I přes to, že to je pochopitelně velký cíl. „Mým velkým snem je hrát za Arsenal. Dostat se do týmu není lehké, ale pokud dostanu šanci, musím se jí pokusit využít.“

Smysl nedává ani to, aby seděl na lavičce, a tak by mohlo přijít další hostování v Rakousku, o což Graz pochopitelně velmi stojí.

Navíc má argumenty, proč by si ho měl ponechat zrovna on. Nejen, že se Bierethovi velmi daří, ale také mají v Grazu zkušenosti s výchovou perspektivních mladíků.

Lobotka je v Neapoli spokojený, Xaviho slova o tom, že by si ho dokázal představit v Barceloně, mu ale lichotí

Biereth jde ve stopách krajana Rasmuse Hojlunda, který přišel do Atalanty právě ze Sturmu Graz a poté přestoupil do Manchesteru United. Emanuela Emegha loni v létě za nemalou částku podepsal také Štrasburk, který úzce spolupracuje s Chelsea.

„Graz mě chtěl koupit už v lednu, ale Arsenal mě nechtěl prodat. Záleží jen na nich," dodal Biereth, který se i přes četná hostování necítí být anglickým klubem zapomenut. „Každý den mi píše skoro někdo z Arsenalu. Neustále se ptají, jak se mi daří. Stále se cítím jako hráč Arsenalu, a to samozřejmě pomáhá.“