Přínosem už dávno nejsou. Kvintet tváří, se kterými by se měla Chelsea v létě nadobro rozloučit

Pozvolna se blíží konec další sezóny, se kterou vedení Blues rozhodně nebude spokojeno. Neuspokojivé výsledky, předražené hvězdy, které nedokážou generovat týmového ducha a výhry. Po tolika masivních nákupech se očekávalo, že londýnský klub už konečně bude bojovat o trofeje, ale zase tomu tak není. Židle se kýve nejen pod argentinským trenérem Pochettinem. Je třeba si vyhodnotit, kdo už pro Chelsea dávno není přínosem v kabině a klub by se s ním měl v létě nadobro rozloučit. Která jména připadají v úvahu?

Přínosem už dávno nejsou. Kvintet tváří, se kterými by se měla Chelsea v létě nadobro rozloučit

5) Romelu Lukaku

Třicetiletý belgický internacionál stále patří mezi schopné útočníky, ale jeho přítomnost na Stamford Bridge se vždy jeví jako jedno velké prokletí. Mnohem více se mu daří v italské Serii A, což v minulosti dokázal v barvách Inter Milán, v aktuální sezóně v rámci hostování v AS Řím. Lukaku stihl nasbírat 18 branek napříč všemi soutěžemi, ke kterým přidal ještě 4 asistence. Hovoří se o tom, že panuje zájem hráče vrátit se v létě zpět na Stamford Bridge, ale další nezdar si Chelsea už dovolit nemůže. Nejlepší variantou se jeví nabídnout útočníka Římanům k trvalému prodeji. Elitní evropské kluby o něj zájem mít nebudou, cílem by mohlo být zmínit finanční ztrátu, za kterou jej Blues získali.

Foto: AS Řím

4) Hakim Ziyech

Další zajímavé jméno, pro které nedopadlo angažmá v Londýně zrovna ideálně. Marocký tvůrce hry přišel do Chelsea v roce 2020 z nizozemského Ajaxu s vizitkou skvělého hráče, ale v modré barvě dresu ji potvrdit nedokázal. Na Stamford Bridge má platnou smlouvu do léta 2025, ale Blues se nikterak netají zájmem jej trvale prodat. Využít by toho mohl turecký Galatasaray, kde momentálně hostuje. Částka za jeho uvolnění nebude určitě nikterak velká, ale i Chelsea si je moc dobře vědoma, že Ziyech svou cenu rozhodně má.

Foto: Marocká fotbalová reprezentace

3) Kepa Arrizabalaga

Když Chelsea v roce 2018 získala španělského reprezentačního brankáře z Bilbaa, byla nucena zaplatit za jeho přítomnost tehdejší rekordní sumu. Tenhle tah však příliš nevyšel. Již po pár týdnech bylo patrné, že Kepa často chybuje a po příchody Edouarda Mendyho vyklidil bez nějakých obtíží post týmové jedničky. Loni v létě byl poslán na hostování do Realu Madrid a skrze několik rozhovorů pro tamní média jasně signalizoval, že nemá chuť se do Londýna vrátit. Přednost dává trvalému přesunu zpět do LaLigy, ale není jisté, že se bude jednat zrovna o Bílý balet.

Foto: Chelsea FC

2) Armando Broja

Dvaadvacetiletý albánský útočník vyrostl v mládežnické akademii Blues a mnohými byl pasován do role příkladného odchovance. Dlouhodobé zranění jej však vyřadilo ze hry, což vedlo nakonec k tomu, že po uzdravení byl vyslán na hostování do Fulhamu. Broja je stále velmi mladý a mohl by časem zářit, ale čas je to, co si Chelsea dovolit nemůže. I z tohoto důvodu například list Daily Mail zmiňuje, že nejspíše dojde k jeho prodeji během letního přestupového okna. Albánský reprezentant by mohl zakotvit ve Fulhamu, ale zájem o něj mají mít i další ostrovní celky.

Foto: Chelsea FC

1) Malang Sarr

Další zajímavý talent, který se však v Chelsea nedokázal prosadit. Od svého příchodu do klkubu v roce 2020 odehrál za Blues pouze osm zápasů, podstatnou část času strávil na hostování. Ani nyní není Sarr součástí plánů a má být v létě nabídnut k trvalému prodeji. Platnou smlouvu má do roku 2025, proto jej Blues chtějí zpeněžit. Pětadvacetiletý střední obránce zřejmě i sám čeká na konec této sezóny, aby nalezl vysvoboditele, který mu poskytne větší herní vytížení. Bývalý mládežnický reprezentant Francie potřebuje vytížení, aby mohl pomýšlet na další starty v národních barvách.

Foto: AS Monaco FC