Alespoň jedno vítězství. UEFA se dohodla s fanoušky Liverpoolu na odškodnění za chaos při finále LM 2022

UEFA se dohodla na konečné podobě odškodného s fanoušky Liverpoolu, kteří ji zažalovali po finále Ligy mistrů v roce 2022 v Paříži za osobní újmu. UEFA o tom informovala v oficiálním prohlášení s tím, že přesné podmínky vyrovnání jsou důvěrné. Liverpool tehdy ve finále LM prohrál s Realem Madrid 0:1.

Alespoň jedno vítězství. UEFA se dohodla s fanoušky Liverpoolu na odškodnění za chaos při finále LM 2022

Finále na pařížském Stade de France před dvěma lety provázely problémy u vstupů a zápas Liverpoolu s Realem Madrid začal s více než půlhodinovým zpožděním, protože před stadionem uvázly tisíce fanoušků. Francouzská policie podle záběrů z místa použila v napjaté situaci slzný plyn.

UEFA nejprve z problémů obvinila příznivce Liverpoolu, kteří podle ní způsobili u vstupů chaos. To ale následné vyšetřování nepotvrdilo a UEFA se vloni za nařčení omluvila. Slíbila fanouškům vrátit vstupné, řada z nich se ale obrátila na právníky.

"Fanoušci Liverpoolu, zastupovaní Pogustem Goodheadem a Binghamem Longem, obdrží jistou částku jako kompenzaci za problémy a komplikace, kterým čelili," uvedla UEFA v prohlášení.