Pět trenérů, ze kterých si Barcelona pravděpodobně vybere náhradu za Xaviho

Konec Jürgena Kloppa u Liverpoolu je senzací, konec Xaviho na lavičce Barcelony je spíše překvapivé. Pod jeho vedením se katalánský velkoklub v posledních měsících trápil a o jeho budoucnosti se vedly místy i bouřlivé diskuze. Nyní je jasné, že po sezoně svůj klub opustí. Kdo by jej tak na Nou Campu mohl nahradit?

Pět trenérů, ze kterých si Barcelona pravděpodobně vybere náhradu za Xaviho

Thiago Motta

Favoritem je dle španělských médií Thiago Motta, současný lodivod italské Boloni. Ten vede klub za obrovským úspěchem, vždyť po jednadvaceti kolech nemá Bologna daleko od pozic zaručujících Ligu mistrů.

Bývalý hráč Barcelony je v rámci taktické přípravy na velmi vysoké úrovni a mladé hvězdy dokáže ihned perfektně zakomponovat do svého kádru. Problémem může být snad jen malá zkušenost s velkými týmy.

Kromě Boloni vedl Janov a Spezii, zatím tak příliš netuší, jaké je to být pod velkým tlakem. Právě tato skutečnost dělá v posledních měsících Xavimu velké problémy.

Michel

Gironu táhne za senzačním úspěchem a je nepravděpodobné, že v případě postupu do Ligy mistrů by chtěl přestoupit o pár kilometrů dále. Michel každopádně u aktuálního lídra La Ligy předvádí špičkový fotbal, jenž má základy ve skvělé ofenzivě a také v agresivitě.

Z hráčů, o kterých do letošní sezony slyšel málokdo, dostává maximum. A na Pyrenejském poloostrově se hovoří o tom, že pro Barcu by byl tento sympatický chlapík ideální volbou.


Zdroj: Profimedia