Ipswich se bez brankáře Hladkého postaral o senzaci v Anglickém poháru, vypadl se soupeřem z šesté ligy

Čtvrté kolo Anglického poháru bylo svědkem senzačního postupu Maidstone, týmu hrajícího až šestou nejvyšší soutěž. Jeho obětí se stal druholigový Ipswich, který outsiderovi podlehl na domácím hřišti 1:2. Hrdinou zápasu 4. kola byl brazilský brankář Lucas Covolan, jenž zneškodnil dvanáct střel. V sestavě Ipswiche, v níž trenér udělal deset změn na soupisce oproti poslednímu ligovému utkání s Leicesterem, chyběla týmová brankářská jednička Václav Hladký.

Hosté se ujali vedení v závěru prvního poločasu zásluhou Lamara Reynoldse. Po změně stran za momentálně druhý tým druhé nejvyšší anglické soutěže vyrovnal Jeremy Sarmiento, ale soupeře to překvapivě nezlomilo a v 66. minutě rozhodl Sam Corne.

Oba kluby přitom ve srovnání podle tabulek v jednotlivých soutěžích dělí od sebe 98 pozic. Maidstone se stal od roku 1978 prvním týmem mimo pět nejvyšších ligy v hierarchii anglického fotbalu, který postoupil v FA Cupu tak daleko. Před 46 lety se to povedlo týmu Blyth Spartans.

Za výhru si klub z města, ve kterém žije okolo 100 tisíc obyvatel, vysloužil finanční odměnu ve výši 230 tisíc liber (6,66 milionu korun).