Další ofenzivní tvář spojovaná s Arsenalem. Vábení Toneye či Osimhena by mohl utnout Brazilec

Ofenzivní možnosti Arsenalu se zdají být poněkud omezené s ohledem na formu, jakou se prezentují současné akvizice týmu. Eddie Nketiah a Gabriel se zdají být bez šťávy, což dokazuje pouhých osm vstřelených gólů dohromady v šestatřiceti zápasech napříč všemi soutěžemi. Není se pak čemu divit, že tamní kouč Mikel Arteta hledá pro svůj tým nového střelce.

Další ofenzivní tvář spojovaná s Arsenalem. Vábení  Toneye či Osimhena by mohl utnout Brazilec

Gunners v létě utratili 65 milionů liber, aby z Chelsea vykoupili Kaie Havertze. Německý legionář však zatím na Emirates Stadium svou někdejší formu z Leverkusenu nenašel. Napříč všemi soutěžemi odehrál 30 zápasů a nastřílel v nich pouhých 5 gólů.

Další možnosti se zatím londýnskému klubu nenabízí, proto se již několik týdnů spekuluje o tom, kdo by mohl během ledna do kabiny dorazit. Dlouhou dobu to vypadalo na Ivana Toneye, poté se objevilo i jméno Victora Osimhena. První jmenovaný však měnit klubové barvy nechce a cenovka druhého je tak vysoká, že odrazuje i největší evropské dravce.

ZŮSTANE MOURINHO V ITÁLII? PĚT DŮVODŮ, PROČ BY JEHO ANGAŽMÁ V NEAPOLI BYLO IDEÁLNÍM ŘEŠENÍ PRO OBĚ STRANY

Podle Football Transfers označil Arsenal za svého dalšího možného útočníka brazilského legionáře Evanilsona operujícího v Portu. Tento přestup by ale mohl být realizován zřejmě až v létě, proto se nabízí otázka, zda si Arteta vystačí se současnými možnostmi.

Evanilson měl údajně označit nový skaut Arsenalu Paulo Xavier. Podle jeho slov se vyplatí do hráče investovat a nejednalo by se zrovna o malou částku. Porto si hráče cení zhruba na 64 milionů eur a hráče má pojištěného smlouvou až do roku 2027.

Čtyřiadvacetiletý jihoamerický mladík odehrál v této sezóně za Porto 23 soutěžních zápasů a vstřelil 16 gólů a přidal 5 asistencí.

Foto: FC Porto