Plzeň pokořila Žižkov zásluhou Vydry se Šulcem, Pulkrab sestřelil Táborsko, Jablonec naděloval

Účastník osmifinálové fáze Konferenční ligy z Doosan arény zahájil kalendářní rok 2024 přípravným soubojem s druholigovou Viktorií Žižkov, na jejíž trenérské lavičce si odbyl zápasovou premiéru nový hlavní trenér Marek Nikl.

Senzační novinka! Limberský v Domažlicích dohrál, plzeňskou ikonu čeká v rámci ČFL nová výzva

V Luční ulici byl samozřejmě vysokým favoritem třetí tým FORTUNA:LIGY. Plzeňský stratég Miroslav Koubek poslal od úvodních minut do akce jak navrátilce z hostování Martina Jedličku, tak čerstvou akvizici ze Slovanu Liberec Lukáše Červa. Poprvé se měnilo skóre až dvě minuty před odchodem do kabin a postaral se o to Matěj Vydra. Ve druhém dějství pojistil výsledek na konečných 2:0 střídající Pavel Šulc. Stínem zápasu bylo pro Plzeňské vynucené střídání Jana Sýkory kvůli zranění už během první půle.

Hráči Bohemians Praha 1905 se v Horních Počernicích v rámci Tipsport ligy skupiny B rozešli smírně s Pardubicemi. Žádná branka k vidění nebyla, Valeš i Budinský si tak připsali čisté konto.

Liberec táhla proti polskému týmu Miedź Legnica jeho útočná tykadla ze zahraničí. Jako první se zapsal do střelecké listiny jednadvacetiletý Nizozemec Olaf Kok, jenž teprve nedávno debutoval ve FORTUNA:LIZE a v osmadvacáté minutě udeřil také nejlepší střelec podzimní části druhé slovenské ligy Lukáš Letenay, jenž polského gólmana přeloboval v pádu. Svůj debut v modrobílém trikotu tak exstřelec Púchova oslavil přesným zásahem. Tři minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku nejproduktivnější hráč Slovanu v této sezoně Ľubomír Tupta.

Po Teplicích (2:2) narazila Mladá Boleslav druhou lednovou sobotu na Táborsko a na hřišti s umělou trávou v areálu svého vlastního stadionu odstartovala velmi přesvědčivě. Již po deseti minutách vedla nad třetím celkem F:NL rozdílem dvou gólů, které zařídil oblíbenec nového kouče Davida Holoubka Matěj Pulkrab.

Podobný úvod předvedla proti druholigové Opavě také Sigma Olomouc, jejíž áčko se momentálně nalézá na Maltě. Nejprve skóroval v páté minutě z penalty Mikulenka a o pět minut později přidal druhou trefu Michl.