Sporting má něco, co by rád získal Arsenal. Hon za perspektivním obráncem z Pobřeží slonoviny začal

Arsenal, který stále rozdýchává dvě nečekané prohry v městských derby s West Hamem i Fulhamem, zintenzivnil svou snahu o obránce Sportingu Lisabon Ousmane Diomandého.

Sporting má něco, co by rád získal Arsenal. Hon za perspektivním obráncem z Pobřeží slonoviny začal

Football Insider hlásí, že "se smyčka utahuje" a londýnský obr z Emirates Stadium už měl dokonce ohledně přestupu kontaktovat zadákovu rodinu.

Manažer Gunners Mikel Arteta by rád s rodákem z Abidžanu pracoval okamžitě, leč někdejší stoper dánského Midtjyllandu nejspíš odejde z Lisabonu až na konci ročníku 2023/2024.

Trenér devatenáctinásobného šampiona portugalské Primeira Ligy Rúben Amorim již dříve zdůraznil, že čerstvě dvacetiletý obránce v zimě odejde pouze v případě, že někdo aktivuje výstupní klauzuli.

Polarizující Oscar. Zamířil za penězi do Šanghaje, loni odmítl Barcelonu. Vše kvůli rodině

A ta rozhodně není malá. Byť u něj uvádí Transfermarkt.com hodnotu 40 milionů eur, ve smlouvě je zakotvena dvakrát vyšší suma.

Vytáhlý fotbalista, kterého si Sporting pořídil před necelým rokem za 7,5 milionů eur z Dánska, má v hlavním městě Portugalska kontrakt až do léta 2027.

Diomandé nevynechal v rozjeté ligové sezoně zatím ani jeden z patnácti zápasů. I díky němu Sporting vévodí tabulce a Benfica i Porto jsou až za ním.