Další obrovské překvapení v Premier League. Tentokrát si ostudu udělal Arsenal

Sen Arsenalu o mistrovském titulu dostal v poslední den roku 2023 další trhlinu. Kanonýři totiž prohráli v neděli na půdě Fulhamu 1:2 a v aktuální tabulce jsou až na čtvrtém místě. Třetí Manchester City a vedoucí Liverpool mají odehráno o zápas méně. Ve druhém duelu Tottenham zvítězil nad Bournemouthem 3:1.

Od úvodního hvizdu se Kanonýři snažili své nedávné zaváhání s West Hamem odčinit a již v páté minutě se dostali do vedení. Gabriel Martinelli si navedl balon na střed hřiště a vypálil ke vzdálenější tyči, gólman sice tento pokus zneškodnil, ale na dorážku Bukaya Saky už byl krátký. Po přímočaré akci měl na kopačce vyrovnání Jiménez, jeho střelu doprostřed brány ovšem pokryl David Raya. Mexický forvard dostal šanci na reparát ve 29. minutě, kdy si naběhl na zadní tyč a přízemní centr Toma Cairneyho neomylně uklidil do sítě. Před koncem poločasu se snažil převážit misky vah zpět na stranu Gunners Martinelli, z hranice penaltového puntíku však zamířil těsně vedle.

Otočku ve skóre ve prospěch domácích dokonal De Cordova-Reid, který se dokázal nejlépe zorientovat na malém vápně a odražený balon pověsil za bezmocného Rayu. Bleskovou odpověď měl na kopačce Saka, když vyplaval osamocený na zadní tyči, střela mu ale vůbec nesedla. Do dalších šancí se Artetovi svěřenci dostávali jen stěží, naopak mohli sami inkasovat po dalekonosné ráně Cairneyho, kterou Raya vytáhl konečky prstů mimo tři tyče. Přímý volný kop Andrease Pereiry pak vytlačil španělský brankář očima na břevno. V závěru sice hosté drželi míč častěji na kopačkách, kýženého vyrovnání se však nedočkali.

Dlouhé hledání přemožitele Bournemouthu skončilo

Sestava domácích přivítala jednoho navrátilce a byl to právě Rodrigo Bentancur, kdo rozjel úvodní gólovou akci. V deváté minutě vystihl špatnou rozehrávku domácího brankáře a k míči se dostal Sarr, jenž přízemní ranou z hranice vápna otevřel skóre. Kohouti se nadále dostávali do šancí zejména po levé straně hřiště, ve 26. minutě upaloval na bránu Heung-Min Son, koncovku však nezvládl. Blízko ke vstřelení gólu byli i hosté, když Marcus Tavernier zakroutil přímý kop jen těsně vedle levé tyče. Tečovaný pokus Dominica Solankeho z nastavení první půle se zase otřel o břevno.

Po změně stran už musel do akce i gólman Guglielmo Vicario, když pohotově vyrazil Solankeho hlavičku. Po následné sérii neúspěšných rohových kopů Bournemouthu se vydal Son do rychlého protiútoku a skvělou průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Richarlisona, ten ovšem celou akci zazdil nepovedeným zakončením. Uklidňující druhá branka přišla pro Spurs v 72. minutě, kdy si opět po levé straně hřiště naběhl za obranu Son, který už tentokát nic nevymýšlel a ranou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť. Po několika neproměněných šancích se nakonec radoval z gólu i Richarlison, když 10 minut před koncem zblízka prostřelil Neta. Za svůj výkon si zasloužili branku i hosté, a ta také přišla po pěkné kombinaci zakončené přesnou střelou po zemi z kopačky Scotta. Skotský mladík byl blízko druhé trefě v závěru nastavení, čárový rozhodčí ale okamžitě odmával ofsajd.

Anglická liga - 20. kolo:
Fulham - Arsenal 2:1 (29. Jiménez, 60. Decordova-Reid - 5. Saka)
Tottenham - Bournemouth 3:1 (9. Sarr, 71. Son Hung-min, 80. Richarlison - 84. Scott).