Katastrofální, hrozný, poražený. Legendy po další blamáži Manchester United nešetří

Legendy Manchesteru United trpí. A sobotní porážka družiny nizozemského manažera Ten Haga na půdě Nottinghamu Forest 1:2 vše jen umocnila. „United jsou hrozní, když je vidíte na hřišti, a tak zápasy nekončí jako vítězové, ale jsou z nich poražení. Situace je katastrofální,“ konstatoval Gary Neville, bývalý hráč United.

Katastrofální, hrozný, poražený. Legendy po další blamáži Manchester United nešetří

Před pár dny Rudí ďáblové senzačně otočili zápas s Aston Villou. Prohrávali 0:2, ale nakonec po výsledku 3:2 získali tři body. Jenže v sobotu se parta Erika ten Haga vrátila do módu, kdy přicházejí příšerné propadáky. Tým trhá hororové rekordy a někde anglická chlouba chřadne víc a víc. Nejhorší ale je, že možná více než výsledky drtí experty, legendy i fanoušky klubu bídné výkony týmu.

A přesně takhle Manchester United uzavřel rok 2023. Nikdy v historii neměli v tabulce méně bodů v této fázi sezony. Dosud získali z 20 zápasů jen 31 bodů, když zaznamenali deset výher a devět porážek. Za dvacet odehraných kol také vstřelili nejméně gólů (22), inkasovali jich o pět více. V prosinci pak prohráli pětkrát, což se jim stalo poprvé od roku 1933. Devětkrát pak v úvodních 20 zápasech Premier League prohráli poprvé od sezony 1989/90. Devět porážek pak utrpěli za celou sezonu 2022/23. Za celý rok 2023 pak prohráli celkem jednadvacetkrát, což je čtvrtá nejhorší bilance v historii klubu.
„Čekal jsem s hodnocením až do poslední minuty, jenže nic pozitivního nepřišlo,“ kroutil hlavou legendární obránce United Rio Ferdinand. To jeho kolega v roli experta Neville se rozpovídal více.

ZKLAMÁNÍ A POTUPA. OPORA MANCHESTERU UNITED BURCUJE TÝM. POMŮŽE JEN TVRDÁ PRÁCE, HLÁSÍ ERIKSEN

„Manchester United je nekonzistentní a hrozný. Prohrává a fanoušci jsou zklamaní. Je třeba také říct, že Nottingham Forest byl ale tentokrát naprosto úžasný,“ všímá si někdejší opora týmu z Old Trafford. „United jsou směšní. Často jsou teď horší než týmy z nižší ligy,“ pustil se do ostré kritiky.

Soupeři prý tým přehrávají. „Všude jsou rychleji, jsou důraznější a vyhrávají. Teď je hodně složité United sledovat,“ přiznal Neville. „Občas je tam záblesk směrem nahoru, ale propadáků je v sezoně víc. A některé výkony byly vážně špatné.“
Je otázkou, zda za všechno může nizozemský manažer Ten Hag a zda by situaci vyřešil jeho konec na Old Trafford. Ani Neville není přesvědčený, že by to situaci změnilo. Podíl na bídě ale manažer jistě má. „Mohl si přivést, koho chtěl. A ne všechno vyšlo. Má dobré hráče i špatné,“ naznačil expert.

Ten Hag už dříve naznačil, že by mu měl dát nový čtvrtinový vlastník United Jim Ratcliffe prostor k práci, aby se mohl s týmem zlepšit. Navíc je třeba vnímat početnou marodku, jakou United momentálně mají. Zlepšení prý určitě přijde.
„Hlavně zranění nás brzdí. V lednu se nám vrátí spousta hráčů, takže půjdeme nahoru,“ tvrdil po utkání s Aston Villou. „Jasně, že i nový investor uvidí, že máme své problémy. Ale na výhře nad Aston Villou chceme stavět,“ dodal. Na půdě Nottinghamu však United na úspěšný výsledek nenavázali. „To je pro nás obrovským zklamáním,“ přiznal Nizozemec.

Stál si za tím, že druhý poločas byl v podání jeho svěřenců lepší. Ale tým právě po pauze dvakrát inkasoval a prohrál. „Tým bojoval, měl své šance. Pořád věřil a snažil se až do konce. Ale samozřejmě výsledek je pro nás zklamáním,“ přiznal v sobotu po závěrečném hvizdu Ten Hag. „Hráči nejsou spokojení s tím, co předvádějí. Ale je třeba si také uvědomit, že se pořád mění sestava,“ snažil se najít důvod propadáku manažer. „Vidět je to hlavně na hře vzadu. Tam jsme protočili snad devět variant. I proto může někomu připadat, že jsme nekonzistentní. Je jasné, že fanoušci jsou zklamaní, chtějí nás vidět vyhrávat. A my jim určitě chceme dělat radost,“ dodal Ten Hag.

Otázkou je, zda dostane opravdu prostor k další práci. Některá média na Ostrovech už řeší, že změna na místě manažera United se blíží…

Foto: Manchester United FC