Nekonečná sága Mbappé pokračuje! Hvězda má na stole další nabídku Realu, rozhodnout se musí do půlky ledna

Každého půl roku jsou média v pozoru a monitorují situaci, která se vrací jako bumerang. Ani v lednu 2024 tomu nebude jinak a Real Madrid se znovu pokusí podepsat Kyliana Mbappého z Paris Saint-Germain. Francouzská hvězda má jasně danou lhůtu, do kdy se musí rozhodnout. Buď na přesun do Bílého baletu do poloviny ledna kývne, nebo bude mít smůlu a španělský gigant dá přednost angažování jiných hvězd.

Nekonečná sága Mbappé pokračuje! Hvězda má na stole další nabídku Realu, rozhodnout se musí do půlky ledna

Mbappému bude 1. ledna zbývat v PSG šest měsíců do konce smlouvy. V tu chvíli může být otevřený jakékoliv nabídce. Už teď je jasné, že francouzské hvězdě přistane na stole další ze série nabídek z Realu Madrid. Hráč se v minulosti netajil tím, že je angažmá v Bílém baletu jeho snem, jenže nakonec mu vždy dal košem a zůstal v PSG. V létě 2022 už to sice vypadalo, že námluvy klaply, jenže nakonec bombarďák fotbalovou adresu neměnil a Real utřel nos.

I proto chtějí Los Blancos jednat dlouho dopředu. Situace je jiná v tom, že nechtějí dělat ústupky. Rozhodnout se musí hráč do poloviny ledna a hotovo. Pak dává španělský gigant ruce pryč. Ostatně opakované snahy získat Mbappého jsou pro Real a jeho příznivce hodně třaskavé téma. „Kdyby chtěl do Realu, tak už tady dávno byl,“ letělo mnohokrát éterem. A párkrát už se v médiích i objevil názor, že to Francouz přehnal a španělský klub zaměří svou pozornost třeba na Haalanda z Manchesteru City.

Odchod k bohatým šejkům? Kdepak! Real Madrid si pojistil novou smlouvou úspěšného trenéra Ancelottiho

To se ale nestalo a Real zkusí štěstí ohledně Mbappého znovu. Šéfové Bílého baletu ale nehodlají hvězdě bezmezně ustupovat ani ohledně nabízených podmínek. Klub si hlídá finanční hospodaření, chce dosahovat zisku. Přemrštěný plat by také nemusel dělat dobrotu v šatně, kde je už teď hvězda vedle hvězdy. Tohle téma tedy bude hodně citlivé.

Angličan Jude Bellingham například spoluhráčům řekl, že loni v létě odmítl lepší finanční nabídky, jen aby se připojil k Realu Madrid. Je pravděpodobné, že Mbappé by musel jít podobnou cestou, stejně jako například Aurelien Tchouameni v roce 2022.

foto: © Paris Saint-Germain FC

Na druhou stranu v Realu všichni chtějí, aby Mbappé spojil svou budoucnost s týmem kouče Carla Ancelottiho, který se právě dohodl na nové smlouvě do roku 2026. Zda se jim jejich přání splní, nebude minimálně až do poloviny ledna jasné.

Mbappé je podle The Athletic v přímém kontaktu s prezidentem Realu Madrid Florentinem Pérezem, který navzdory zprávám o zhoršení vztahů po předchozích neúspěšných jednáních, stále fandí příchodu hvězdy do Madridu.

Zbraně však neskládají ani v PSG. Klub si dělá naděje, že by kanonýr mohl účinkování v pařížském dresu o dvanáct měsíců protáhnout. A i když se i v tomto případě šéfové klubu nechali slyšet, že nechtějí Mbappého přeplácet a jeho odměna už dosáhla maxima možností PSG, pořád se dá čekat, že bude francouzský gigant o něco štědřejší než Real Madrid. Jak vše ale nakonec dopadne, to bude jasné až za pár týdnů.