Van Dijk: Vzestupy a pády se nevyhnou asi nikomu. Nejlepší reakce na kritiku jsou výkony na hřišti

Kapitán Liverpoolu Virgil van Dijk patří k nejlepším hráčům na svém postu současnosti. Zkušený stoper však v minulé sezóně zrovna nezářil i vinou zranění, což se promítlo i do hodnocení jeho nizozemských krajanů Marca van Bestena či Ruuda Gullita. Dvaatřicetiletý hráč však kritiku přijal s pokorou a věří, že aktuální sezóna bude z jeho strany i z pohledu týmu mnohem lepší.

Van Dijk: Vzestupy a pády se nevyhnou asi nikomu. Nejlepší reakce na kritiku jsou výkony na hřišti

Obrana Liverpoolu byla v minulé sezóně děravá. V osmatřiceti kolech inkasovala hned v sedmačtyřiceti případech, což se promítlo i na konečném pátém místě v tabulce. To zaručilo Reds účast alespoň v Evropské lize, i když absence v Lize mistrů byla citelnou ztrátou.

 V aktuálním ročníku Premier League se daří Liverpoolu více. Víkendový šlágr s mistrem z Manchesteru City dopadl smírně 1:1, i proto aktuálně okupuje třetí místo s bodovým mankem právě na Citizens a dvěma body na vedoucí Arsenal.

RADA CARRAGHERA PRO REDS: PODEPIŠTE PRAVÉHO BEKA A POSUŇTE TRENTA DO ZÁLOHY

Obrana týmu z Anfield Road si vede o poznání lépe. Po dvanácti odehraných kolech inkasovala jen v deseti případech. „Jediná věc, kterou mohu ovlivnit, je to, jak hraju. Minulou sezónu to nebylo z mé strany nejlepší. Měl jsem tam i dobré zápasy, ale byly i ty horší. Vzestupy a pády se nevyhnou asi nikomu. Musím prostě předvádět dobré výkony na hřišti. Cítím se dobře, takže uvidíme, co přinese tahle sezóna,“ nechal se slyšet Van Dijk pro Yahoo Sports.

Jeho smlouva je platná do června 2025 a očekává se, že dojde k jejímu prodloužení. V právě probíhající sezóně se může pochlubit dvěma asistencemi a svému týmu dopomohl k třem čistým kontům. „Chci se neustále zlepšovat a cítím, že se mi to daří. Snažím se nepolevovat a dávat do svých výkonů maximum. Fotbal mě baví. Bavil mě vždycky a jsem mu oddaný. Pokud by tomu tak nebylo, bylo by něco v nepořádku, ale cítím, že jsem po fyzické i duševní stránce v dobrém rozpoložení a pro tým platný. Trenér i spoluhráči mi dávají neustále najevo, že jsem v kabině i na hřišti důležitým,“ dodal nizozemský obránce.

Foto: Liverpool FC