Juventus pátrá na anglickém trhu po nástupci Pogby. Jednal už se záložníky City, Arsenalu i Tottenhamu

Představitelé Juventusu Turín, který momentálně táhne šňůru osmi duelů bez prohry a v tabulce Serie A už je na druhé příčce hned za vedoucím Inter Milán, byli minulý týden v Anglii a důvodem jsou pochopitelně možné nákupy...

Juventus pátrá na anglickém trhu po nástupci Pogby. Jednal už se záložníky City, Arsenalu i Tottenhamu

Zástupci Staré dámy dobře ví, že se na ostrovech blíží otevření lednového přestupového okna a rádi by se domluvili s některým ze svých hráčských cílů již v předstihu.

Přední klub ze severu Apeninského poloostrova chce přivést do středu pole výraznou tvář kvůli možné dlouhodobé absenci Francouze Paula Pogby, jemuž hrozí kvůli dopingové aféře dlouhá pauza. naposledy si zahrál za Bianconeri na začátku září.

Foot Mercato tvrdí, že už management Juventusu jednal na anglické půdě se třemi možnými adepty na pruhovaný dres. Konkrétně se tak stalo s agenty Kalvina Phillipse z Manchesteru City, Thomase Parteye z Arsenalu a Pierre-Emile Højbjerga z Tottenhamu Hotspur.

Barcelona potřebuje oživit zálohu, ale nemá peníze. Nabízí se veteráni z Anglie nebo soupeř Sparty

Všichni tří zmínění hráči by mohli být v zimním transferovém okně k dispozici a od svých zaměstnavatelů podle všeho dostanou zelenou k odchodu.

Sedmadvacetiletý Phillips, jenž si udělal jméno v Leedsu United, je pro Guardiolu již od loňského léta spíše náhradníkem. V této ligové sezoně dosud naskočil jen na 89 minut, což není pro reprezentanta Albionu žádná lichotivá bilance.

O tři roky starší Partey sice odehrál pod Artetou 251 minut, ale i on si možná představoval větší vytížení, než jen tři pobyty v základu. Důležitá opora Ghany přitom ve všech třech předchozích ročnících na Emirates Stadium problém s vytížením neměla.

Ani osmadvacetiletý Højbjerg, který má za sebou štace v Bayernu, Augsburgu, Schalke i Southamptonu, není pro manažera Postecogloua vyloženě nepostradatelný. Byť zasáhl hned do 13 duelů, mezi jedenácti vyvolenými jeho jméno figurovalo pouze dvakrát. Oproti třem předešlým londýnským sezonám zažívá ústup ze slávy a změna prostředí by mu mohla prospět.

Na jeho červené nestačí Márquez ani Felipe Melo. Jasně nejtrestanějším hráčem tohoto tisíciletí je Ramos