Rada Carraghera pro Reds: Podepište pravého beka a posuňte Trenta do zálohy

Liverpool ve šlágru 13. kola Premier League urval bod na půdě Manchesteru City a je rozhodně spokojenější než úřadující mistr. O jedinou trefu Reds se postaral Trent Alexander-Arnold, jenž znovu ukázal, že platnější je spíše ve středu záložní řady. 

Rada Carraghera pro Reds: Podepište pravého beka a posuňte Trenta do zálohy

Liverpool urval na půdě Manchesteru City bod a může být za něj vzhledem k průběhu utkání rád. O vyrovnávací trefu se deset minut před koncem postaral Trent Alexander-Arnold a opět ukázal, kde by v budoucnu mohla být jeho pozice.

Již několik let se hovoří o tom, že anglický zadák je lepší v ofenzivě než v defenzivě. V posledních kolech minulého ročníku jej Jürgen Klopp několikrát vyslal z pozice pravého beka do středu zálohy a Alexander-Arnold byl platnější.

A podobně to vidí i Jamie Carragher, bývalý obránce Liverpoolu a nynější expert SkySports. Podle něj by německý manažer měl co nejdříve koupit kvalitního pravého obránce a z Alexandera-Arnolda udělat záložníka.

Největší naděje brazilského fotbalu? Ruck ve čtrnácti letech přitahuje zájem velkoklubů

"Liverpool nemá za Alexandera-Arnolda žádnou náhradu, protože je těžké získat kvalitního pravého obránce s tím, že bude sedět na lavičce," začal v rámci pozápasového studia hovořit Carragher.

"Byl bych rád, kdyby Liverpool získal pravého obránce, který by mohl hrát celou sezonu. A byl bych rád, kdyby se z Alexandera-Arnolda stal středový záložník, protože jsme viděli, jaké to může být," doplňoval rodák z britského Bootlu s tím, že reprezentační bek je po dlouhé době hráčem, který umí v Liverpoolu vypálit z dálky.

"Od dob Stevena Gerrarda Liverpool nemá hráče, který by mohl pravidelně skórovat z dvaceti či dvaadvaceti metrů," doplnil Jamie Carragher.