Chelsea i Liverpool upřeně hledí do Bay Areny. Leverkusen ale hlásá, že v zimě Wirtze nedá

Sportovní úsek současného bundesligového lídra z Bay Areny vyloučil zimní prodej svého cenného zboží Floriana Wirtze, kolem něhož začínají kroužit slavné kluby Premier League.

Chelsea i Liverpool upřeně hledí do Bay Areny. Leverkusen ale hlásá, že v zimě Wirtze nedá

Bayer Leverkusen je připraven na těžkou zákulisní bitvu, jejímž výsledkem má být to, aby útočící záložník vydržel na současné adrese ještě nějakou dobu vydržel.

Vážný zájem o hvězdu svého klubu i německé reprezentace s dvanácti mezinárodními starty mají ostrovní giganti Chelsea a Liverpool.

Dvacetiletý talent, jenž přišel do Bayeru v roce 2020 z mládeže 1. FC Köln, má být na roztrhání i přes skutečnost, že je u něj uváděna hodnota 80 milionů liber.

Útoční hráči Bayeru Leverkusen v sezoně 23/24:

Victor Boniface - 14 startů, 10 gólů & 6 asistencí, podíl na brance každých 68 minut

Florian Wirtz - 15 startů, 6 gólů & 9 asistencí, podíl na brance každých 66 minut

Jonas Hofmann - 13 startů, 7 gólů & 5 asistencí, podíl na brance každých 84 minut

Amine Adli - 12 startů, 5 gólů & 6 asistencí, podíl na brance každých 53 minut

Adam Hložek - 14 startů, 4 góly & 2 asistence, podíl na brance každých 47 minut

Výkonný ředitel Leverkusenu Simon Rolfes nastínil současný postoj klubu v interview pro Kicker. "Ne, nikdo nás neoslovil a ani o to teď nestojíme," vzkázal funkcionář na adresu Wirtze, jenž má v Severním Porýní platný kontrakt až do léta 2027.

Klub, jenž nyní táhne úctyhodnou sérii 18 duelů bez prohry, by mohl uvažovat o jeho prodeji v létě 2024, ovšem za rekordní transfer, který by dalece předčil jakýkoliv přestup německého hráče.

Chválený Wirtz v tomto ročníku 2023/2024 odehrál ve třech soutěžích celkem 996 minut a jeho konto zdobí 6 branek a 9 asistencí. To, že jsou v pozoru Jürgen Klopp i Mauricio Pochettino, proto není těžké pochopit.

Proč to Hložek nemá v Bay Areně snadné ani s čísly? Z útočné vozby Bayeru jde strach i bez Schicka