Jak vypadly ligové týmy? Slovácku selhala obrana, Teplicím útok. Pardubice narazily na osudového soupeře

Hned tři ligové celky se ve středu poroučely z pavouka MOL Cupu. Zatímco Teplice padly na půdě silného Vyškova, Pardubice opět po roce vypadly ve Velvarech a Slovácko doma dostalo hned čtyři góly od Dukly.

SELHÁNÍ SLOVÁCKA

Pořádnou ostudu si uřízlo Slovácko. To bylo doma jasným favoritem, byť se Dukla ve druhé lize prezentuje dobrým fotbalem i ambicemi na postup.

Domácí ale inkasovali hned po čtyřech minutách. Když dvěma góly do šatny utkání otočili, zdálo se, že půjde vše podle plánu. To se ale nestalo.

Mužstvo trenéra Svědíka ve druhém poločase polevilo a dostalo Duklu do hry. Ta nejprve vyrovnala, následně i otočila vývoj. Z krize domácí vyvedl stoper Jaromír Srubek, který pár minut před koncem vyrovnal.

Do prodloužení se ale nešlo. Milan Petržela totiž ve třetí minutě nastavení kličkoval před svým vápnem, míč ztratil a Martin Douděra spustil euforii Dukly. Domácí byli „odměněni“ pískotem fanoušků, čehož si byl vědom i trenér Svědík.

"Velká omluva fanouškům, výkon v defenzivě byl katastrofální, nezodpovědný. To, co uděláme v závěru, je trestuhodné. Soupeř dal zaslouženě na 3:4, potrestal naše chyby. V druhém poločase jsem se styděl za to, co předvádíme v defenzivě," uvedl trenér Slovácka.