Preview: Everton - Luton. Hatters by rádi první výhru v sezóně, ale body potřebují také Toffies

Manažer Evertonu Sean Dyche se podělil o spokojenost s tím, že jeho tým v sobotu konečně dosáhl výsledku, který si zasloužil, když Toffees porazili Brentford 3:1. Byla to teprve druhá domácí porážka Brentfordu v Premier League (PL) za posledních 12 měsíců a dodala váhu myšlence, že Dycheho tým měl smůlu, že po úvodních šesti kolech (1-1-4) nenasbíral v PL více bodů než čtyři.

Preview: Everton - Luton. Hatters by rádi první výhru v sezóně, ale body potřebují také Toffies

Everton - Luton

Sobota, 16:00 - Goodison Park (Liverpool)

Toto přesvědčení posiluje i fakt, že Everton zatím v průměru vystřelil 14,2krát na utkání v PL, což je nejvyšší průměr v soutěži od roku 2013/14, kdy pod vedením Roberta Martineze zaznamenal průměrně 14,8 pokusů. V této sezoně nakonec skončil na pátém místě! Zopakování tohoto výkonu v aktuálním ročníku je nepravděpodobné, zejména vzhledem k tomu, že jeho domácí forma zůstává velkým problémem. Everton totiž vyhrál pouze jeden z minulých osmi střetů v Goodison Parku (1-1-6) a nyní by se mohl stát prvním týmem v historii nejvyšší ligy, který prohrál úvodní čtyři domácí duely bez vstřeleného gólu!
 
Luton by byl rád, kdyby to byl právě on, kdo by mu způsobil tento nechtěný zápis do historie poté, co sám prožil těžký start při svém návratu do nejvyšší soutěže. Odehrál o zápas méně než jeho soupeř, ale ještě se mu nepodařilo zvítězit (0-1-4) a nyní čelí vyhlídce, že teprve počtvrté v historii nevyhraje ani jedno z úvodních šesti ligových kol v jakékoli ligové soutěži.
 
Mizérie ze špatného startu se ještě prohloubila v úterý večer, kdy Luton z Carabao Cupu vyřadil Exeter City z League One. Manažer Rob Edwards si posteskl, že jeho svěřenci v zápase " nechtěli skórovat", což je pokračování útočných potíží, které vedly k tomu, že jsou jediným zbývajícím celkem v PL, který se v této sezoně ještě nedostal do vedení.
 
Koho sledovat: Dominic Calvert-Lewin se prosadil coby střídající hráč proti Brentfordu a už potřebuje jen dva góly, aby se stal teprve čtvrtým fotbalistou, který v PL vstřelí za Everton 50 branek. Inspirací pro Luton bude pravděpodobně Carlton Morris, který v tomto ročníku skóroval nebo asistoval u všech tří gólů v PL (2+1).
 
Zajímavost: Everton nevyhrál v PL dvakrát v řadě od října 2022.