Preview: Wolverhampton - Man. City. Rozjetí Citizens chtějí urvat další body na půdě Wolves

Wolverhampton Wanderers ukázal obdivuhodnou odolnost při remíze 1:1 s Luton Town, přestože od první půle hrál v oslabení, ale hlavní trenér Gary O'Neil nebyl úplně spokojený. Kritizoval především odpískání pokutového kopu proti jeho týmu. Na vyloučení Jeana-Ricnera Bellegardeho si však nestěžoval, což je další příklad nedisciplinovanosti, které by se měli domácí zbavit, pokud chtějí skončit výše než na současném 16. místě Premier League (PL).

Preview: Wolverhampton - Man. City. Rozjetí Citizens chtějí urvat další body na půdě Wolves

Wolverhampton - Man. City

Sobota, 16:00 - Molineux Stadium (Wolverhampton)

Vlci jsou v poslední době doma konzistentní v tom, že v každém z předešlých čtyř takových duelů v PL skórovali přesně jednou, ale jen jednou jim to zajistilo vítězství (1-1-2). Ani proti rozjetému Manchesteru City to pravděpodobně nebude stačit, protože West Midlanders v uplynulých čtyřech vzájemných kláních na vlastním trávníku inkasovali v průměru 3,25 gólu (1-0-3).
 
Poprvé od sezóny 2016/17 se Manchesteru City podařilo vyhrát prvních šest kol Premier League (PL), když naposledy zdolal 2:0 nad Nottinghamem Forest. Manažer Pep Guardiola po utkání prohlásil, že jeho hráči byli "fantastičtí", ale poté, co se nechal vyloučit Rodri, se zlobil a zdůraznil, že nerad hraje v deseti lidech poté, co jeho svěřenci museli ve druhém poločase odolávat značnému tlaku.
 
Tato skvělá bilance z poslední doby na Molineux by ho měla trochu povzbudit, protože Citizens v tomto ročníku vyhráli všechny tři venkovní ligové souboje, ačkoli ani v jednom z předcházejících dvou úřadující šampioni PL před přestávkou neskórovali. V brnění hostů je jen málo trhlin, ale skutečnost, že čtyři z pěti ligových porážek v minulém ročníku přišly na hřišti soupeře, by mohla domácím dodat odvahu, zejména pokud se City opět nepodaří brzy prosadit.
 
Koho sledovat: Hwang Hee-chan vstřelil poslední tři ligové góly Wolves na domácí půdě, z nichž dva padly do 35. minuty. Phil Foden otevřel skóre Manchesteru City proti Forestu a v předešlých třech venkovních vzájemných konfrontacích se trefil dvakrát.
 
Zajímavost: Šestnáct z 18 gólů (89 %) v bitvách Wolves v PL v této sezoně padlo po přestávce.