Preview: West Ham - Sheffield. Kladiváři chtějí hodit předešlý nezdar za hlavu a spravit si chuť proti nováčkovi

Manažer West Hamu United David Moyes požaduje, aby se jeho hráči vyvarovali "ošuntělých" obranných chyb, protože se snaží o návrat na vítěznou vlnu. Skot byl frustrovaný z některých gólů, které Kladiváři inkasovali, když minulý víkend podlehli Liverpoolu 1:3. Tento výsledek znamenal jejich druhou porážku v Premier League (PL) v řadě.

Preview: West Ham - Sheffield. Kladiváři chtějí hodit předešlý nezdar za hlavu a spravit si chuť proti nováčkovi

West Ham - Sheffield United

Sobota, 16:00 - London Stadium (Londýn)

I tak je to ale pro Moyesovy svěřence pozitivní vstup do sezony, neboť z úvodních šesti zápasů získali deset a více bodů teprve popáté za posledních 14 prvoligových ročníku. Budou doufat, že se jim podaří uspět i na London Stadium, kde vyhráli pět z minulých šesti duelů (5-0-1), přestože za tu dobu udrželi pouze jedno čisté konto.
 
Příznivci hostujícího Sheffieldu United by se nad touto formou mohli zamyslet, protože jejich tým se nachází na samém dně tabulky s pouhým jedním bodem ze šesti kol (0-1-5). Předešlý z těchto střetů byl rekordní výprask 0:8 na hřišti Newcastlu, což znamená, že Blades už inkasovali neuvěřitelných 17 gólů, což je nejhorší obrana v lize.
 
Tlak na manažera Paula Heckingbottoma, který v minulém ročníku dovedl klub zpět do PL, se tak stupňuje a sám kouč přiznává, že byl "naštvaný" z výkonu, kterým se jeho tým prezentoval. V hlavním městě proto bude očekávat výrazné zlepšení a vzhledem k tomu, že klub z ocelového města byl poražen pouze ve čtyřech z uplynulých 16 vzájemných konfrontací (6-6-4), má naději na první výhru v PL od května 2021.
 
Koho sledovat: James Ward-Prowse z West Hamu, kterému chybí jeden gól z volného přímého kopu k vyrovnání rekordu Davida Beckhama (18), vyhrál každé ze čtyř ligových střetnutí s Blades. Záložník Gustavo Hamer skóroval ve druhém poločase dvou venkovních utkání Sheffieldu United v této sezoně PL, ale obě skončily porážkou 1:2.
 
Zajímavost: Poslední čtyři bitvy West Hamu na London Stadium skončily 3:1, přičemž tři z nich skončily vítězstvím Hammers.