Jak vypadly ligové týmy? Slovácku selhala obrana, Teplicím útok. Pardubice narazily na osudového soupeře

Hned tři ligové celky se ve středu poroučely z pavouka MOL Cupu. Zatímco Teplice padly na půdě silného Vyškova, Pardubice opět po roce vypadly ve Velvarech a Slovácko doma dostalo hned čtyři góly od Dukly.

OSUDOVÉ VELVARY

Velvary působí až ve třetí lize, pro Pardubice to měl být povinný postup. Nestalo se. Stejně jako loni, kdy to byla na lavičce premiéra pro Radoslava Kováče.

Utkání byla přitom docela podobná. V minulém roce Velvary doma vyhrály 1:0, moc branek tedy nepadlo. A stejně tomu bylo v tomto ročníku.

Pardubice sice šly do vedení, jenž do té doby, tedy do 74. minuty, to bylo velké trápení. To podtrhla vyrovnávací branka domácích, jež přišla v první minutě nastavení. Jelikož se v prodloužení na gól nedostalo, následoval penaltový rozstřel. V něm bylo hodně pokusů mimo, dohromady pět. Hned tři ale byly na straně hostů, a tak ve Velvarech mohla po proměněné penaltě Havránka propuknout euforie.

„Zápas jsme nezvládli a vypadli jsme ve Velvarech podruhé po sobě. Vyřazení přišlo po penaltovém rozstřelu, ale my jsme do něj zápas vůbec neměli nechat dojít. Nechali jsme si dát gól v 91. minutě, kdy jsme se situaci snažili řešit konstruktivně, místo toho, abychom míč uklidili do bezpečí, znovu se projevila naše nezkušenost. Je to nepříjemné, ale je dobré, že v neděli můžeme dnešní zaváhání odčinit a vyhrát derby,“ narážel Kováč pro klubový web na další zápas.