Úspěšný žolík Brna Alijagič ukončil dobu temna: Cítím, že herně tam byly rezervy, hlavně musím dotrénovat kondici

Exslávista Denis Alijagič prožil v brněnském trikotu náramný debut. V prvním soutěžním duelu po svém příchodu totiž dokázal jakožto střídající žolík rozhodnout na Vysočině druholigový šlágr s Jihlavou.

Úspěšný žolík Brna Alijagič ukončil dobu temna: Cítím, že herně tam byly rezervy, hlavně musím dotrénovat kondici

Brno, které už je v druholigové tabulce po rozpačitém startu na průběžné druhé pozici, tak vyhrálo posedmé v řadě zejména díky jeho přesnému zásahu.

Ozdobit brankou svou premiéru za Zbrojovku dokázal naposledy před třinácti měsíci Róbert Matejov, v předloňském ročníku se to pak povedlo Lukáši Rogožanovi a Otu Kohoutkovi.

Zápisné tedy nebude malé. "Už při oslavě jsem slyšel, že to asi bude drahé. Ale jsem útočník, tak jsem s tím musel počítat. Nějaké bonusy za góly bych snad měl taky mít, takže se to vyrovná," uvedl na webu fczbrno.cz dvacetiletý forvard.

"Jsem rád, že se to povedlo. Celý zápas jsem věřil, že když se na hřiště dostanu, můžu rozhodnout. A jsem rád, že se tak stalo," přidal bývalý kanonýr Vlašimi, jemuž se podařilo v soutěžním zápase skórovat po dlouhých 22 měsících.

Semafor F:NL: Zbrojovka stoupá vzhůru, béčko Sparty padá dolů. Nový nejlepší střelec je z Chrudimi

Ten se nechal slyšet, že si to po roce v Řecku a ve Slovinsku žádalo nový impulz a byť možná udělal krok dozadu, je přesvědčen o tom, že by ho mohl znovu nastartovat.

Na hrací plochu šel s jasnými pokyny od Luďka Klusáčka, s tím, že se měl pohybovat pod Jakubem Řezníčkem. Zatímco aktuálně druhý nejlepší střelec soutěže je více silný, on zase více tahový... 

"Měl jsem sbírat odražené míče, a hlavní úkol byl pokusit se rozhodnout. To jsem splnil. Cítím, že herně tam byly rezervy, hlavně musím dotrénovat kondici, především ta zápasová mi chybí," přiznal.

Protože Zbrojovku čeká kromě dění ve F:NL také třetí pohárové kolo s Opavou, herního vytížení by měl mít dostatek. Tím spíš, že papírově by Zbrojovka minimálně do osmifinále proniknout mohla. "Neřešíme, koho dostaneme, chceme zkrátka postoupit, to je hlavní cíl," nastínil Alijagič.

Prvořadým cílem je však hrát, hrát a v neposlední řadě hrát. Napoprvé to bylo 21 minut, za pár dní proti Vyškovu by to mohlo být opět o něco více.

Jablonec má nového šéfa. Poslední dvě sezony byly náporem na nervy všech kolem, říká povýšený Flodrman