Stará dáma doma přetlačila Lazio. Derby della Madonnina ovládl jednoznačně Inter. Svěřenci Mourinha si zastříleli proti Empoli

Ve čtvrtém kole Serie A bylo na programu milánské derby. To ovládli fotbalisté Interu,když své červeno-černé rivaly porazili vysoko 5:1. Dvě branky vstřelil Henrikh Mkhitaryan. Hráči Juventusu vytěžili maximum ze silného prvního poločasu a porazili Lazio Řím 3:1. Úřadující mistři z Neapole pouze remizovali na půdě Janova. Fiorentina v zajímavé přestřelce porazila Atalantu 3:2. Poprvé v sezoně si tři body zapsali římští svěřenci Josého Mourinha a hned ve velkém stylu - doma Empoli nadělili sedm kusů.

Čtyřiatřicetiletý arménský reprezentant Mchitarjan poslal Inter do vedení už v páté minutě, když využil nedůrazu v obraně "Rossoneri" a Dimarcův střílený centr usměrnil za záda brankáře Maignana. Sedm minut před koncem prvního dějství vyslal tvrdou střelu do pravého horního rohu Thuram a zvýšil na 2:0. Francouzský útočník po letním příchodu z Mönchengladbachu ve čtvrtém ligovém utkání ke dvěma asistencím přidal i druhý gól.

Hráči AC sice po dvanácti minutách druhého poločasu snížili po střele Leaa, ale skóre opět změnil Mchirarjan. Jedenáct minut před koncem zvýšil z penalty bývalý hráč AC Calhanoglu a v nastavení po Mchitarjanově přihrávce se ještě prosadil střídající Frattesi. "Nerazzuri" vstřelili v derby pět branek poprvé od 24. března 1974.

Výhru Juventusu nad Laziem zařídil Vlahovič, jenž se trefil dvakrát. Poprvé po deseti minutách a ještě do poločasu zdvojnásobil vedení "Staré dámy" tvrdou ranou Chiesa. Lazio 20 minut po přestávce vykřesalo naději na body, když jeho hráči využili špatné rozehrávky Juventusu a Luis Alberto zakončil zpoza vápna do pravého horního rohu Szczesného branky. Hned o tři minuty později uzavřel skóre Vlahovič. Zpracoval si dlouhý míč McKennieho a stejně jako před ním Alberto skóroval zpoza šestnáctky.

Už ve druhé minutě proměnil penaltu Dybala a poslal Římany do vedení. V osmé minutě zdvojnásobil náskok Sanches a záložník Empoli Grassi ve 35. minutě vlastním gólem zvýšil na 3:0. Po přestávce přidal svůj druhý gól v utkání Dybala a v poslední desetiminutovce se postupně prosadili Cristante, Lukaku a Mancini.

Soupeř pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy se tak dobře naladil na čtvrteční zápas, ve kterém zavítá na hřiště Tiraspolu, zatímco Slavii bude hostit Servette Ženeva.

Tříbodový zisk vynesl svěřence Josého Mourinha ze sestupového pásma na 12. místo se čtyřmi body ze čtyř zápasů. Empoli zůstává na dně tabulky bez bodu a bez vstřelené branky.

Fiorentina doma porazila Bergamo 3:2, Antonín Barák do utkání nastoupil za rozhodnutého stavu v 88. minutě. Českého reprezentanta trápily zdravotní problémy a proti Atalantě si připsal první start od černového finále Evropské konferenční ligy v Praze.

Už ve druhé minutě proměnil penaltu Dybala a poslal Římany do vedení. V osmé minutě zdvojnásobil náskok Sanches a záložník Empoli Grassi ve 35. minutě vlastním gólem zvýšil na 3:0. Po přestávce přidal svůj druhý gól v utkání Dybala a v poslední desetiminutovce se postupně prosadili Cristante, Lukaku a Mancini. Soupeř pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy se tak dobře naladil na čtvrteční zápas, ve kterém zavítá na hřiště Tiraspolu, zatímco Slavii bude hostit Servette Ženeva. Tříbodový zisk vynesl svěřence Josého Mourinha ze sestupového pásma na 12. místo se čtyřmi body ze čtyř zápasů. Empoli zůstává na dně tabulky bez bodu a bez vstřelené branky.

Fotbalisté FC Turín porazili ve 4. kole italské ligy Salernitanu na jejím hřišti 3:0, a zatímco sami po slabém vstupu do ročníku vybojovali druhé vítězství za sebou, soupeř dosud čeká na výhru. Dva góly dal srbský záložník Nemanja Radonjič, který svoji bilanci v sezoně vylepšil na tři branky, skóre už v 15. minutě otevřel obránce Alessandro Buongiorno.

Salernitana na domácím stadionu prohrála v Serii A poprvé od února a devíti ligových zápasech a zůstala na dvou bodech za dvě remízy z úvodních dvou kol. Turínský celek má díky vysoké výhře poprvé v sezoně kladný rozdíl skóre (5:4) a posunul se do horní poloviny tabulky.

Serie A - 4. kolo:

Juventus Turín - Lazio Řím 3:1

Branky: 10. a 67. Vlahovič, 26. Chiesa - 65. Luis Alberto

Inter Milán - AC Milán 5:1

Branky: 5. a 69. Mkhitaryan, 38. Thuram, 78. Calhanoglu z pen., 90.+3 Frattesi - 58. Leao

FC Janov - Neapol 2:2

Branky: 40. Bani, 56. Retegui - 76. Raspadori, 84. Politano

Cagliari - Udinese 0:0

Frosinone - Sassuolo 4:2

Branky: 70. a 76. Mazzitelli, 45.+4 Čeddíra z pen., 90.+6 Lirola - 7. a 24. Pinamonti

Monza - Lecce 1:1

Branky: 24. Colpani - 2. Krstovič z pen.

Fiorentina - Bergamo 3:2

Branky: 35. Bonaventura, 45. Martínez Quarta, 76. Kouamé - 20. Koopmeiners, 53. Lookman

AS Řím - Empoli 7:0

Branky: 2. z pen. a 55. Dybala, 8. Sanches, 35. vlastní Grassi, 80. Cristante, 82. Lukaku, 86. Mancini

Salernitana - FC Turín 0:3

Branky: 41. a 50. Radonjič, 15. Buongiorno

Verona - Boloňa 0:0