Přežili jsme a od této sezony jsme nasedli na vlnu, cítíme se silnější hlavně psychicky, tvrdí jihlavský kanonýr Fila

Současná Jihlava oproti minulé sezoně pookřála a rozkvetla. Po osmi kolech F:NL je součástí první šestky a na první příčku ztrácí jen tři body.

Přežili jsme a od této sezony jsme nasedli na vlnu, cítíme se silnější hlavně psychicky, tvrdí jihlavský kanonýr Fila

S ohledem k tomu, že se v předešlém ročníku na Vysočině zachránili až v úplně posledním kole, je to velký rozdíl. Sešup do MSFL by byl na tak tradiční značku ostudou obřích rozměrů.

"Přežili jsme a od této sezony jsme nasedli na vlnu. Zatím se nám daří," liboval si v rozhovoru pro web fnliga.cz devatenáctiletý křídelník Lukáš Fila, jenž má za sebou debut v české dvacítce.

Mužstvo kouče Davida Oulehly, které dosud zaznamenalo 17 branek, což je jen o gól méně, než nejlepší dvojice Dukla a Vyškov, se zdá být v současné době mnohem sebevědomější.

"Cítíme se silnější hlavně psychicky, dokážeme otáčet náročné zápasy. Je znát, že jsme si z minulé sezony vzali to dobré. Teď jsme zkušenější," informovala ikona současného jihlavského kádru.

Střelecká tabulka F:NL:

7 - Řezníček
6 - Fila
6 - Huf
6 - Schánělec
6 - Singhateh

Sám Fila podle všeho zažívá průlomovou sezonu kariéry. Během osmi vystoupení vstřelil soupeřům šest branek a více jich ve F:NL dal pouze známý brněnský fantom Jakub Řezníček.

Vyučovat by mohl i z pravidelného herního vytížení. Byť mu ještě nebylo ani dvacet, soutěžních startů ve žlutomodrém již stačil nasbírat hned 64.

"Zatím by se sezona dala nazvat životní. Doufám, že v podobném duchu bude pokračovat. Ještě zbývá spousta zápasů," připomněl perspektivní středopolař.

Ten dle svých slov těží i z toho, že hraje dobře celý tým. "Když se daří kolektivu, jednotlivec z toho těží. Vyšlo to zrovna na mě. Už v přípravě to bylo dobré, podařilo se mi dát pár gólů. Vše si sedlo a funguje to," pochvaloval si.

Již v pátek dorazí na Vysočinu momentálně pátá Zbrojovka, která dokázala uspět šestkrát za sebou a jde z ní respekt. Její trenér Luděk Klusáček však bude své svěřence nepochybně upozorňovat také na Filu.

Na Tankovi si nejvíc cením jeho charakteru. Dokážu si představit, že za rok bude ve Spartě či Slavii, říká Holeňák