Rezek ochutná již potřetí v kariéře druhou ligu. Po Jihlavě a Karviné se má nastartovat v Opavě

Druholigová Opava, která nedávno v rámci cesty do třetího kola MOL Cupu nekompromisně přejela divizní Holešov, angažovala na přestup pětadvacetiletého záložníka Jakuba Rezka, který přišel do Slezska z Karviné.

Rezek ochutná již potřetí v kariéře druhou ligu. Po Jihlavě a Karviné se má nastartovat v Opavě

Odchovanec Slovácka, který debutoval v tuzemské nejvyšší soutěži již v sezoně 2016/2017 a postupně prošel také Pardubicemi či Hradcem Králové, nasbíral k tomuto datu 67 prvoligových vystoupení, k nimž loni přidal i 24 druholigových startů za Karvinou.

Druhou nejvyšší soutěž hrál také v ročníku 2019/2020, kdy oblékal trikot Jihlavy a tehdy se na Vysočině zastavil na devětadvaceti zápasech a dvou brankách.

Po postupové sezoně s MFK už s ním však přestal počítat kouč Tomáš Hejdušek, jenž mu dal najevo, že může jít o dům dál...

"Jakub je hráče, který si udělal jméno ve Slovácku a pak se přes Hradec a Pardubice objevil v Karviné, kde loni patřil ke stabilním hráčům. Letos nicméně vypadl ze zápasové rotace a my věříme, že Opava pro něj bude tím správným místem, kde se může opět nastartovat a pomůže zde svými výkony nejen sobě, ale hlavně klubu," pronesl na webu sfc.cz sportovní manažer Jaroslav Kolínek.

Samotný fotbalista se po přestupu cítí skvěle a je strašně rád, že to všechno vyšlo a že bude navlékat právě žlutomodrý trikot. "Chtěl bych rychle zapadnout do týmu a pomoct Opavě v rozehrané sezoně tak, abychom byli co nejúspěšnější. Těším se na opavské publikum. Slyšel jsem, že lidí fandí a že je tady výborná fotbalová atmosféra," doplnil těsně po podpisu Rezek.

Mužstvo trenéra Miloslava Brožka je po úvodních osmi kolech F:NL na sedmé pozici a svou čerstvou akvizici bude moci poprvé využít přesně za týden v domácím utkání s vedoucí Duklou.

Na Žižkově se zjevil další exsparťan. Kotkovi se Švengerem po čerstvém konci na Letné zvyšuje konkurenci Čtvrtečka