Na Žižkově se zjevil další exsparťan. Kotkovi se Švengerem po čerstvém konci na Letné zvyšuje konkurenci Čtvrtečka

Čerstvě pětadvacetiletý strážce svatyně Jan Čtvrtečka opouští po mnoha letech služeb Spartu, do jejíž struktur poprvé zaplul již v roce 2009.

Na Žižkově se zjevil další exsparťan. Kotkovi se Švengerem po čerstvém konci na Letné zvyšuje konkurenci Čtvrtečka

Za letenské áčko si však nikdy nezachytal a v permanenci nebyl ani v letošní sezoně 2023/2024, kdy patřil do kádru druholigové rezervy, ve které se střídají mladíci Filip Nalezinek a Jakub Surovčík.

"Honzo, děkujeme a přejeme hodně štěstí v další kariéře," zaznělo na jeho adresu na sociálních sítích úřadujícího domácího šampiona z epet ARENY.

Brankář, jenž byl v posledních pěti letech zapůjčen ve Vlašimi, Ružomberoku, Teplicích i Dukle, ovšem setrvá v hlavním městě, neboť posiluje druholigovou Viktorii Žižkov.

Do tradičního klubu přišel v době, kdy se Michalu Horňákovi hlásili na tréninku áčka i další dva mladí brankáři František Kostínek (U17) a Karel Rychtařík (U19).

Na soupisce prvního týmu se jinak nalézají Šimon Slanina, Milan Švenger a František Kotek. Zatímco naposledy zmíněný čtyřiadvacetiletý gólman stál v sezoně mezi třemi tyčemi sedmkrát, sedmatřicetiletý veterán šel do akce jednou. Oba prošli Spartou taktéž.

Pokud by měl Čtvrtečka dostat důvěru hned po reprezentační přestávce, 17. září by se mohl postavit lépe postavenému Táborsku.

V Olympiakosu se talent Alijagič spálil. Restartuje uvadající kariéru pod starým známým Hyským?