Německý nároďák je bez kouče. Je Klopp na řadě?

Legendární Rudi Völler hledá před domácím Eurem nového kouče. A pro Kloppa má mít údajně velmi zajímavou nabídku.  

Německý nároďák je bez kouče. Je Klopp na řadě?

Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp je po nedělním odvolání Hansiho Flicka zmiňován německými médii jako potenciální kandidát na post kouče německého národního týmu. Šéf Salaha, van Dijka a spol. přitom vždy připouštěl, že tuto ambici má a že by si práci s reprezentačním týmem chtěl v budoucnu vyzkoušet. Po sobotním výprasku v přátelském utkání s Japonskem (Němci podlehli 4:1) se pro něho šance opravdu otevřela, když Hansi Flick byl odvolán.

Německá média okamžitě začala přehrávat minulé Kloppovy výroky. "Práce reprezentačního trenéra je a byla by pro mě velkou ctí - o tom není pochyb," prohlásil v minulosti Klopp v německé televizi Sky Germany. "Problém, který stojí celé věci v cestě, je moje loajalita. Nemůžu teď odejít z Liverpoolu a říct, že na krátkou dobu převezmu Německo. Tak to nefunguje. Pokud to mám v určitém okamžiku udělat, musím být k dispozici a to momentálně nejsem. Mám zodpovědnost vůči klubu. Je to zajímavá práce. Ale zatím nevím, jestli po odchodu z Liverpoolu budu chtít dělat něco dalšího. Chci si nechat otevřené možnosti."

Podle deníku Sun nicméně Německý fotbalový svaz (DFB) identifikoval právě Kloppa, který mimochodem loni prodloužil svůj kontrakt s Liverpoolem do roku 2026, jako ideálního Flickova nástupce a hodlá se minimálně s koučem Reds pobavit o možnosti, že by tým na domácím mistrovství Evropy vedl. Podle novináře Angeho Fjortofta Rudi Völler, který je na DFB zodpovědný za výběr nového kouče zvažuje, že by Kloppovi nabídl pozici trenéra národního týmu jako vedlejšák. Klopp by si tak mohl ponechat pozici v Liverpoolu. Tato kombinace není v posledních letech obvyklá, na druhou stranu, Němci mají kvalifikaci jistou, takže stres z výsledků minimálně na devět měsíců nehrozí. Bude na to slyšet Klopp? A Liverpool?