Náhrada za Salaha? Liverpool si vybral Součkova spoluhráče

Vypadá to nevyhnutelně. Jestli Mohamed Salah neodejde do Arábie letos, v dohledné době se tak stane. Liverpool proto musí hledat náhradu. Údajně si vybral ve West Hamu.

Náhrada za Salaha? Liverpool si vybral Součkova spoluhráče

Zdá se, že Reds se již připravují na život bez svého egyptského křídelnáka. Salah byl v létě cílem saúdskoarabských šampionů z Al Ittihadu, než tým Jurgena Kloppa odmítl nabídku ve výši 150 milionů liber a trval na tom, že není na prodej.

Jednatřicetiletý hráč, který má na Anfieldu ještě dva roky platnou smlouvu, stihl od svého příchodu do klubu v roce 2017 z Říma 309 zápasů, v nichž vstřelil 188 gólů a posbíral 81 asistencí.

Podle portálu The Athletic Reds již našli náhradu a velmi konkrétně chtějí jednat o 26letém Bowenovi jako o náhradě. Portál také dodává, že Bowen se Liverpoolu líbí už dělší dobu a Klopp ho sleduje již několik sezon.

Bowenovi ve West Hamu končí smlouva v roce 2025, tedy stejně jako Salahovi, ale Kladiváři by rádi svou hvězdnou posilu uvázali k nové smlouvě. Bývalá hvězda Hullu má za sebou zářivý vstup do nové sezony, ve čtyřech zápasech vstřelil tři góly a přidal jednu asistenci.

Od svého příchodu do West Hamu v lednu 2020 stihl Bowen ve 162 vystoupeních vstřelit 43 gólů a přidat 32 asistencí. I když to nejsou Salahova čísla, určitě existuje optimismus, že by se mu pod Kloppem dařilo zapisovat ještě lepší čísla.

Bowen však rozhodně není jediným jménem, o kterém se mluví, Liverpool prý sleduje také útočníka z Crystal Palace Michaela Oliseho a dalším zvažovaným jménem je Takefusa Kubo z Realu Sociedad.