Silva nebyl daleko od angažmá v PSG. City ale požadovalo nemožné

Bernardo Silva ztratil u City motivaci a chce nové angažmá. Přesně tato zpráva proletěla médii v létě. Portugalský záložník ale nakonec podepsal v Manchesteru nový kontrakt, i když přestup do Paris St. Germain nebyl daleko. 

Silva nebyl daleko od angažmá v PSG. City ale požadovalo nemožné

Bernardo Silva za šest let v dresu Manchesteru City vyhrál vše, co se dalo. A po zisku ušatého poháru se začalo hovořit o jeho odchodu. Médii proběhla informace, že portugalský záložník ztratil motivaci a je připraven na novou destinaci.

V tomto ohledu se favorizovalo především Paris St. Germain. Pep Guardiola ale nakonec svého klíčového hráče přemluvil a Silva na Etihad Stadium podepsal nový kontrakt do léta roku 2026. Přesto jeho odchod do francouzské Ligue 1 nebyl vůbec daleko.

Skvělé vztahy se sportovním ředitelem PSG Luisem Camposem, se kterým Silva spolupracoval v Monaku, se odrazily do konkrétní nabídky. A podle novináře stanice CBS Jonathana Johnsona hodlal úřadující francouzský šampion do Manchesteru poslat finanční kompenzaci a také dva hráče.

"PSG bylo připraveno do dohody zahrnout Marca Verrattiho a také Gianluigiho Donnarummu," uvedl Johnson v podcastu Fabrizia Romana Daily Brigefings. Jenže Manchester City mířil jinam. Od Francouzů chtěl vysokou finanční kompenzaci a především sedmnáctiletého záložníka Warrena Zaire-Emeryho.

"Chtěli Emeryho a také obrovské odstupné. Jenže tento sedmnáctiletý mladík má u Enriqueho značnou roli. Když se podíváte na začátek sezony, dostává mnoho herního času. Je součástí zálohy a etabluje se jako obrovský talent a velká budoucnost pro PSG," dodal Johnson.