Měl být lídrem, z Arsenalu nyní bez poct odchází zdarma

Před čtyřmi lety za něj Arsenal zaplatil rekordních 72 milionů liber a očekával, že se z něj stane lídr. Nyní osmadvacetiletý útočník Nicolas Pépé odchází do Turecka zcela zdarma. 

Měl být lídrem, z Arsenalu nyní bez poct odchází zdarma

V srpnu roku 2019 se Nicolas Pépé stal nejdražší posilou londýnského Arsenalu, který za něj zaplatil tehdy neuvěřitelných 72 milionů liber. Rodák z Francie reprezentující Pobřeží slonoviny ale na své výkony z francouzského Lille nenavázal. Za 112 zápasů v dresu Gunners vstřelil 27 branek, v Premier League se ale na dvouciferný počet branek dostal jen jednou.

Loňský ročník strávil na hostování v Nice, a ačkoliv si nevedl vůbec špatně, manažer Mikel Arteta mu příležitost nedal. Poslední utkání odehrál Pépé v dresu Arsenalu v květnu 2022, kdy Gunners rozdrtili Everton 5:1. Nyní je ale jasné, že v Arsenalu si již nezahraje. Klub s ním po vzájemné dohodě rozvázal kontrakt.

"S Nicolasem jsme se dohodli na ukončení jeho smlouvy s okamžitou platností," stálo v prohlášení klubu. Pépé nelenil a ihned si našel nového zaměstnavatele. Na ročním kontraktu se dohodl s tureckým Trabzonsporem.

Turecký klub následně zveřejnil video na svém twitterovém účtu, kde reprezentant Pobřeží slonoviny ze soukromého letadla říká: "Přišel jsem sem, abych se stal šampionem a dosáhl úspěchu."