Coufal vynesl do nebes zářícího Brazilce, který posadil na lavičku jeho nejlepšího kamaráda Součka

V posledních dvou kolech Premier League začal Tomáš Souček až jako náhradník. Vzhledem k jeho nekonzistentním výkonům v sezoně 2022/2023 to však odborníky nepřekvapilo. 

Coufal vynesl do nebes zářícího Brazilce, který posadil na lavičku jeho nejlepšího kamaráda Součka

Jak proti Evertonu (2:0), tak proti Newcastlu United (1:1), šel exslávista na plac jako střídající žolík v průběhu druhého dějství a v obou případech za to mohl brazilský středopolař Lucas Paquetá, jehož si "kladiváři" pořídili loni v létě z Lyonu za 43 milionů eur.

Byl to právě bývalý hráč Flamenga či AC Milán, jemuž se v St. James Parku podařilo vyrovnat, díky čemuž zajistil londýnskému souboru manažera Davida Moyese cenný venkovní bod.

Pětadvacetiletý účastník loňského světového šampionátu v Kataru si v pozápasovém interview pro klubovou televizi vysloužil pochvalu i od Vladimíra Coufala.

"Potřeboval čas na adaptaci a zjistit, o čem je Premier League. Teď ale nabral sebevědomí a je skvělý. S míčem nepanikaří a jeho technika je neuvěřitelná. Hraje, jako kdyby byl na Copacabaně," ocenil o pět let mladšího kolegu krajní bek českého národního mužstva

Podle Coufala si přitom jen užívá svůj fotbal. "Když ho někdy vidím s míčem, taky si to užívám. Nechci ho přitom rušit. V duchu si říkám, dělej si co chceš a přihrej mi, jestli chceš a pokud ne, dobrý. Budu za tebe bojovat. Někteří hráči mají takové schopnosti, někteří holt musí bojovat, tak to je," zaznělo z úst ostříleného zadáka aktuálně šestnáctého celku tabulky.

Kanárkovi "Cuf" evidentně srdečně přeje a nijak mu nevyčítá, že posadil jeho nejlepšího kamaráda. Za pár dní proti Chelsea tomu asi nebude jinak.

Blues se trápí. Na Stamford Bridge proto vypomůže mentální kouč ragbyové reprezentace Nového Zélandu