West Ham postoupil do osmifinále Anglického poháru, Souček přihrál na gól

West Ham s Tomášem Součkem v základní sestavě postoupil ve čtvrtém kole FA Cupu přes třetiligové Derby výsledkem 2:0. Český záložník se na výhře podílel asistencí na úvodní branku Jarroda Bowena z 10. minuty. Sám 26letý Angličan se po změně stran zapojil také do přípravy druhého gólu londýnského celku. Čtvrtý tým League One kladl po většinu zápasu houževnatý odpor, prosadit se však nedokázal. Vladimír Coufal do hry z lavičky nezasáhl.

West Ham postoupil do osmifinále Anglického poháru, Souček přihrál na gól

Derby - Westh Ham 0:2

Branky: 10. Bowen, 50. Antonio

Zatímco loni Kladiváři proklouzli do pohárové Evropy díky ligovému postavení, letos bylo již v polovině soutěže prakticky jisté, že se jim to zopakovat nepodaří. O to víc směřovaly jejich oči k poháru, v němž dosud dokázali vyřadit gólem Saïda Benrahmy Brentford. Tentokrát je čekal až třetiligový soupeř, Derby však rozhodně nebylo ve špatném rozpoložení. Klub, který v minulosti vedli například Frank Lampard či Wayne Rooney, vyhrál šest soutěžních utkání v řadě.

Od úvodního hvizdu se ukazovalo, že spíše než aktuální forma určí ráz utkání ligová příslušnost obou celků. West Ham si brzy vytvořil řadu šancí a v 10. minutě Bowen dokonce otevřel skóre. Klíčový podíl na jeho trefě měl Souček, který si naběhl na lob za obranu a hlavou připravil míč k jednoduchému zakončení. Domácí si uvědomovali, že by nemělo smysl pouštět se do střeleckých dostihů a trpělivě vyčkávali na chybu soupeře. Postupně si vypracovali několik pokusů, až do poločasového hvizdu však žádný z nich nemířil mezi tři tyče týmu z vyšší soutěže.

Po změně stran si vzali slovo opět Kladiváři. Jejich vedení zdvojnásobil Michail Antonio, k němuž se míč dostal díky nešťastné teči jednoho z obránců, jenž se snažil zblokovat nahrávku z kopačky střelce úvodní branky. Trenér Paul Warne na nepříznivý vývoj reagoval hned čtyřnásobným střídáním. Jeho tah přivedl kýžené oživení, jenže to byl naopak Bowen, kdo si vytvořil další šanci na druhé straně hřiště. Občasným útokům Beranů chybělo přesné zakončení, a Kladiváři se tak o výsledek strachovat nemuseli.

Střet s o dvě soutěže níže postaveným soupeřem tak West Ham zvládl úspěšně a postoupil. Oficiálním hracím termínem další fáze je 1. březen a soupeřem Kladivářů bude Manchester United.