Haaland udělal chybu, že si vybral právě Manchester City, míní legenda Liverpoolu

Erling Haaland v dresu Manchesteru City působí jako nadčlověk. Nad jeho výkony muší všichni fanoušci jenom žasnout, ale zeptali jste se někdy, jak by to vypadalo, kdyby působil v barvách jiného celku?

Haaland udělal chybu, že si vybral právě Manchester City, míní legenda Liverpoolu

Tuto otázku si položil tehdejší obránce Liverpoolu a nynější expert ze studia Sky Sports Jamie Carragher a rovnou si na ni i odpověděl. Erling jako hráč, kterého doprovází opravdu obří potenciál, udělal obří chybu, že se k Citizens připojil. Svou kariéru by si lépe budoval, kdyby upřednostnil takový Real Madrid.

„Já jsem přesvědčený, že stále nevidíme to nejlepší z Haalanda. A to říkám i navzdory tomu, kolik gólů v Manchesteru City dal. Jsem si naprosto jistý, že kdyby byl jinde, například v Realu Madrid, tak by v této fázi sezony měl stejný počet vstřelených branek,“ pustil se Carragher do svého rozboru.

„Erling vstřelil nějakých 25 gólů v Premier League, ale City zase působí méně týmově s ním v sestavě. Minulou sezonu v této fázi soutěže nastříleli stejný počet gólů, jen si ty branky rozdělilo více hráčů mezi sebou. To mužstvo hrálo týmověji, a proto mělo o osm více bodů. Tento ročník je to však jiné,“ poukazoval.

„V žádném případě to není Haalandova chyba. City však nebudou hrát otevřený fotbal, to není Guardiolův styl a jeho hráči by neměli energii běhat celý zápas po hřišti nahoru a dolů. Haaland takhle dal 25 branek, ale stále podle mě nevidíme všechno, čeho je schopen,“ pokračoval Carragher ve své výpovědi ve studiu Sky Sports.

„Kdybych byl manažerem Mancehsteru City, přizpůsobil bych Haalandovi podmínky tak, abych využil maximum jeho potenciálu. Problém je, že teď nedostává míč částečně brzo. Většina akcí přichází po kombinaci a z nátlaku a Haaland je spíše takovým zabijákem do otevřenějších obran soupeřů, kdy ho opravdu nejde bránit,“ líčí.

„Zeptejte se jakéhokoliv moderního útočníka, jak se nejsnadněji dávají góly. Všichni chtějí dostat míč z první a chtějí útočit do otevřenější obrany. Přesně v tomto stylu by Haaland trestal soupeře, ale opakuji se, to bohužel není Guardiolova filozofie,“ zanalyzoval Carragher.