Americký experiment se nevydařil. Pět jmen, která mohou nastoupit v Leedsu

Jesse Marsch už není koučem Leeds United, nedělní porážka od Nottinghamu Forrest mu společně s faktem, že v Premier League nevyhrál od listopadu, zlomila trenérský vaz. Web Flashscore se podíval, kdo by se mohl pokusit otočit štěstěnu Peacocks.

 

Americký experiment se nevydařil. Pět jmen, která mohou nastoupit v Leedsu

Carlos Corberan

ŠIrší veřejnosti mimo Anglii spíše neznámé jméno, v okolí Elland Road ale silně rezonuje. A to především vzhledem k tomu, že působil jako asistent manažera bývalého šéfa Marcela Bielsy a v letech 2017-2020 byl trenérem Leedsu U23. V současné době je Corberan manažerem West Bromu a Baggies se díky němu v Championship pohybují vysoko a mají dobrou pozici pro návrat do Premier League. Španělský trenér také dovedl Huddersfield po třetím místě v roce 2022 do finále play-off.

Marcelo Bielsa

Návrat na místo činu? Bielsa je v Leedsu stále velmi oblíbený a to i přes svou neústupnost, která mu před rokem na Elland Road zajistila vyhazov. Pod heslem sešel z očí se zapomnělo na negativa a dneska je ve střední Anglii Bielsa jednoznačně spojován s dlouho očekávaným návratem do nejvyšší soutěže, a to i přesto že jeho tým hrál poněkud chaotický fotbal. I když ho tak nakonec dohnala špatná defenziva, je nepravděpodobné, že by mnoho fanoušků Leedsu bylo nešťastných z toho, že by se Argentinec znovu objevil na jejich lavičce. 

Mauricio Pochettino

Další argentinský trenér Mauricio Pochettino by mohl být pro Leeds někým, o koho by mohl usilovat, i když to může být jen nesplnitelný sen. Bývalý šéf Tottenhamu je bez práce od ukončení působení v Paris Saint-Germain a návrat do Anglie a převzetí projektu v Leedsu by ho mohl lákat. Na druhou stranu je ale fakt, že Pochettino může mít vyšší ambice a tým, který v nejbližší době nemůže na evropské poháry ani pomýšlet je - z perspektivy dalších jmen klubů, se kterými  bývá spojován - “pod Pochettinovou úrovní.”

Ralph Hasenhuttl

Zpět k tomu, co by mohlo být pro Leeds reálnější možností, nicméně akcie Ralpha Hasenhuttla jsou nízké poté, co byl propuštěn ze Southamptonu, který se ocitl na dně. Rakušan byl taktéž nedávno na užším seznamu manažerů Evertonu, než se rozhodli pro Seana Dycheho, a je to kandidát se zkušenostmi z Premier League. I když se může pochlubit několika působivými výhrami a výkony z doby, kdy působil u Sotons, dva výprasky 9:0 zůstávají skvrnou v jeho životopise.

Ange Postecoglou

Australan Ange Postecoglou prožívá se Celticem příjemné období a s Hoops usiluje o druhou korunu ve skotské Premiership. Postecoglouova současná štace neřeší žádné velké výzvy, snad  kromě toho, které ve skotské nejvyšší soutěži představují dlouhodobě Rangers, takže přestup do Leedsu a Premier League by posloužil jako velký posun v kariéře. Současná pozice Celtiku v této fázi sezony mu však pravděpodobně ztíží možnost o odchodu ze Skotska vůbec uvažovat.