Souček čelí tvrdé kritice. V posledním kole anglické ligy byl nejhorší a bez něj je prý West Ham nebezpečnější

Danielem Křetínským spoluvlastněný West Ham United již v Premier League nevyhrál sedm duelů v řadě a zaslouženě se v tabulce propadl až na osmnáctou pozici, s tím, že má stejně bodů jako devatenáctý Everton i dvacátý Southampton.

Souček čelí tvrdé kritice. V posledním kole anglické ligy byl nejhorší a bez něj je prý West Ham nebezpečnější

Na to, že jde o tým, který se dvakrát za sebou probojoval do evropských pohárů a že má na soupisce známé tváře jako Fabianski, Aréola, Zouma, Lucas Paquetá nebo Rice, se jedná o velké zklamání.

Oporám se však nedaří. Dlouhodobě je kritizován i kapitán českého národního mužstva Tomáš Souček, jenž přitom v dosavadním průběhu ročníku nevynechal ani jediný duel a skotský manažer David Moyes mu nestále důvěřuje.

Sedmadvacetiletému "Sukovi" se příliš nedaří ani poté, co mu jeho šéf svěřil i o něco ofenzivnější roli ve stylu někdejšího belgického reprezentanta Marouane Fellainiho. Technicky zdatnější Lanzini či Fornals přitom ani zdaleka takové vytížení nemají...

"V rámci poslední prohry s Wolverhamptonem měl jediný moment ve stylu Fellainiho, který by tento tah ospravedlnil. Když v posledních dvou zápasech střídal Součka Benrahma, West Ham se hned proměnil v nebezpečnější tým," podotkl portál Football.London.

V posledním kole Premier League šel z plochy - na rozdíl od Vladimíra Coufala, jenž odehrál kompletních devadesát minut - již po necelé hodině hry. "Antonio a Souček byli nejhorší z vážně hrozného týmu," nebral si servítky list Evening Standard, který udělil exslávistovi známku 4 z 10.

Fanouškovský blog Claret and Hugh však byl ještě přísnější a v jeho případě vytáhl dokonce trojku, což zdůvodnil tím, že neměl žádný vliv na hru a nijak se nezlepšil, spíše naopak.

Jednadvacátý lednový den přivítá West Ham podobně tápající Everton. Jestlipak u toho bude pořád i ten, u nějž svítí na transfermarkt.com neuvěřitelná cena 45 milionů eur?

Premiéra snů! Suárezovi stačilo na hattrick v Brazílii pouhých 38 minut a s Grêmiem hned oslavil první trofej