Nemůžu za všechno, tvrdí Conte z Tottenhamu a zříká se části zodpovědnosti

Po jasné domácí prohře v North London Derby proti Arsenalu se do defenzívy dostal i trenér Spurs Antonio Conte. Kritika jeho osoby se začíná od vybraných novinářů přelívat i mezi příznivce Kohoutů.  

Nemůžu za všechno, tvrdí Conte z Tottenhamu a zříká se části zodpovědnosti

Pouhých pět výher v posledních dvanácti zápasech Premier League “podepřených” vesměs velmi špatnými výkony, kdy jsou Spurs kritizováni za letargii, dostávají v posledních dnech pod palbu kritiky nejen Harryho Kanea a spol. ale i doposud spíše nedoktnutelného manažera Antonia Conteho. Progres v tabulce Premier League v tuto chvíli pátých Kohoutů pod jeho vedením se v posledních měsících v podstatě zastavil a patrné je to především v porovnání se sousedním Arsenalem, který pod Mikelem Artetou vede ligu a především v podstatě “zesměšnil” Spurs v nedělním derby. Conte nicméně odmítl, že by byl tím hlavním a jediným zodpovědným za aktuální problémy.   

"V Anglii je špatný zvyk, že mluví a vysvětluje jen trenér. Nikdy jsem neviděl, že by sem přišlo lékařské oddělení, aby vysvětlilo, proč má ten či onen hráč potíže s uzdravením. Stejné je to i s tím, že jsem nikdy neviděl, že by sem přišel klub nebo sportovní ředitel, aby vysvětlil strategii a vizi klubu," prohlásil před zápasem na Manchesteru City, kde ve čtvrtek Spurs odehrají další zápas Premier League Antonio Conte.  “V Itálii je to jiné, člověk z klubu během hracího týdne mluví a vysvětluje mnoho situací. Pokud mluví pouze trenér, dochází někdy k nedorozuměním. Myslím, že by bylo dobré, aby byl klub přítomen v médiích a mluvil. Ne každý týden, ale alespoň jednou za 15 dní nebo jednou za měsíc,” dodal italský kouč Spurs.

Conte zároveň v posledních týdnech silně tlačí na Davida Levyho a vedení klubu aby mu přivedlo požadované posily (zmiňovány jsou především jména do obrany jako Pedro Porro ze Sportingu Lisabon nebo Pietro Hincapie z Leverkusenu), jinak že Spurs, kteří si od něj slibovali významný progres v tabulce Premier League, opustí. Aktuální špatná forma Tottenhamu tak pomalu rozjíždí spekulace, jestli to bude opravdu právě bývalý italský šampión s Juventusem a Interem (a anglický s Chelsea) kdo dovede Tottenham ke slávě.