Není to žádné plácání po zádech, ale máme bodík s Ostravou i s Jabloncem, úkol máme jediný, říká Vrba

Zlín s novým trenérem Pavlem Vrbou na severu Čech po brankách Filla a Čanturišvili vedl do 58. minuty o dvě branky, kdy domácí Jablonec snížil po laciné brance Považancem. Ševcům se situace zkomplikovala ještě v 63. minutě, když se Libor Kozák dostal do souboje s brankářem Surovčíkem, kterého lehce trefil nohou do hlavy. Rozhodčí neváhal a tasil žlutou kartu, jelikož se pro Kozáka jednalo už o druhé napomenutí, následovala karta červená. V oslabení Zlínští inkasovali ještě jednou, a tak se celky ze suterénu tabulky musely spokojit s bodem.

Zkušený lodivod Zlína Pavel Vrba měl po zápase smíšené pocity. „Vzhledem k vývoji zápasu spokojenost je i není. Je to škoda, když vedeme 2:0 a máme to tak dobře rozehrané. Neříkám, že jsme byli herně lepší, ale výsledkem jsme to měli rozehrané hodně solidně. Udělali jsme si dobrou pozici, ale po vyloučení už to byl jen boj. Nebyli jsme poté už tolik aktivní. Mrzí mě především laciný gól na 1:2. Kdybychom udrželi vedení o dvě branky déle, třeba nějakých deset minut, bylo by to o mnoho lepší, domácí by byli ještě více nervóznější. Jablonec poté ožil a bylo to hodně složité až do samotného konce. S bodem jsme asi nakonec spokojeni i vzhledem k vývoji v tabulce,“ uvedl někdejší reprezentační kouč na tiskové konferenci.

Vrba dostal s angažmá ve Zlíně jediný úkol, kterým je bezpochyby záchrana moravského celku v české nejvyšší soutěži. „Máme bodík s Ostravou a uhrát v Jablonci bod, to se také moc nestává. Máme dvě remízy, není to na žádné plácání po zádech, ale vstup je to dobrý. Máme jediný úkol, zachránit Zlín v lize,“ uzavřel dotazy novinářů devětapadesátiletý trenér.

Zlín se po 18. kole FORTUNA:LIGY nachází na 15. místě se 14 body. Poslední Pardubice mají ještě o tři body méně. Jablonec je na 14. pozici se 17 body. Ševce čeká za týden další důležitý duel, kdy se střetnou doma na Letné s Teplicemi.