Jsem přesvědčený o tom, že to zvládneme a že ligu pro Zlín zachráníme, míní Kamerunec Didiba

Kamerunský záložník Joss Didiba je jedním z těch zlínských hráčů, kteří chtějí nového trenéra Pavla Vrbu přesvědčit o tom, že mohou žlutomodrému mužstvu pomoci.

Jsem přesvědčený o tom, že to zvládneme a že ligu pro Zlín zachráníme, míní Kamerunec Didiba

Sám aktuálně cítí, že by se mohl vrátit mezi jedenáct vyvolených a v soutěžních kláních nastupovat od úvodních minut. A to i navzdory tomu, že jsou s ním ve středové formaci také Tkáč, Hlinka, Hrubý, Reiter nebo Chanturishvili, jenž v lize téměř neslezl z trávníku.

V první polovině ročníku nasbíral někdejší hráč Opavy, Senice i Perugie "pouze" 599 minut. "Záleží jenom na trenérovi. Uvidí se, jak to bude. Osobně tomu dávám maximum. Snad si toho všimne i trenér," pronesl v rozhovoru pro fctrinityzlin.cz středopolař momentálně patnáctého celku FORTUNA:LIGY.

K novému šéfovi lavičky chová respekt. I proto nepodceňuje vůbec nic. "Dobře vím, v jakých klubech trenér předtím působil a čeho dosáhl. Každý ho tady zná, byť jsem se s ním nikdy dřív nesetkal. Změny v tréninku jsou patrné. Kouč budí respekt. Jeho zkušenosti se nám budou v boji o záchranu hodit," pokračoval člen mužstva, které hraje ve čtvrtek na Tipsport Malta Cupu se Slovanem Liberec.

Jarní boje budou dost těžké. I proto bude třeba chytnout začátek a začít bodovat již od konce ledna. "Bohužel podzimní část nebyla dobrá. Udělali jsme spousty chyb, neproměnili šance, čemuž se nyní budeme chtít vyvarovat. Věřím, že ve druhé části sezony to bude daleko lepší. Jsem přesvědčený o tom, že to zvládneme a že ligu pro Zlín zachráníme," zakončil.

Vím, v jaké jsme situaci, říká Kozák, který má probudit zlínský útok a pomoci v boji o záchranu