Newcastle jde do boje s Realem Madrid o Guimaraese a hodlá se definitivně začlenit do anglické špičky

Po vstupu saudskoarabských majitelů bylo jasné, že Straky budou časem aspirovat na nejvyšší příčky Premier League. Jak krátký tento “čas” byl, respektive jak rychle se podařilo Eddiemu Howeovi Newcastle zvednout, nicméně překvapuje všechny fotbalové experty.  

Newcastle jde do boje s Realem Madrid o Guimaraese a hodlá se definitivně začlenit do anglické špičky

Znepřátelené strany: Newcastle United jako obránce, Real Madrid jako dobyvatel. Bitevní pole: Bruno Guimaraes. O pětadvacetiletého brazilského záložníka probíhá v zákulisí tichá válka mezi jeho domovským Newcastlem a poptávajícím Realem Madrid. Zatímco Newcastle hodlá motor svojí zálohy za každou cenu udržet a připravuje zásadní vylepšení Guimaraesova kontraktu, který mu letos zaručuje výdělek zhruba 130 tisíc liber týdně, španělský mistr si jej vyhlídl jako náhradu za stárnoucí Luku Modriče a Toniho Kroose. Newcastle je ale podle informací Teamtalku maximálně odhodlán Guimaraese udržet.

Hodlá tím prokázat své definitivní etablování v anglické špičce. Svěřenci Eddieho Howea jsou totiž už nyní skutečným kandidátem na umístění v první čtyřce, když v polovině soutěže jsou na třetím místě a vzhledem k manchesterskému a severolondýnskému derby, mají Straky v neděli proti Fulhamu šanci svou pozici ještě posílit. I angličtí experti jsou překvapení rychlostí, jakou se - loni o udržení dlouho bojující - tým dokázal zvednout. A hlavní kredit za to, i přes vysoké útraty nových majitelů v posledních dvou přestupových oknech, dostává Howe a obrovsky zlepšující se hráči jako třeba Fabian Schar nebo Miguel Almiron, Dan Burn nebo Nick Pope. Nad celým progresem Newcastlu nicméně vyčnívá Bruno Guimaraes.

Právě jeho udržení a odražení zájmu velkoklubu jako je Real Madrid pak má být pro pravidelné návštěvníky St. James Parku jasným statementem, že z Newcastlu se stal velkoklub, který své hvězdy prostě nikomu pouštět nebude. A Guimaraes je podle zákulisních informací opravdu nakloněn prodloužení smlouvy na severu Anglie, i přes zájem španělského mistra, podepsat. "Bruno Guimaraes není od svého přestupu do Newcastlu před pouhými 12 měsíci ničím jiným než skvělým," komentoval situaci pro Teamtalk Graham Bailey, který severoanglický klub dlouhodobě sleduje. "Hráč je ale v Newcastlu velmi spokojený, založil rodinu a on i klub jsou, co se týče jeho budoucnosti, na stejné vlně," uzavřel. Takže Real má podle všeho smůlu.