Stoke přichází o brankářský talent s českými kořeny. Bursik míří do Brugg

Joseph Bursik v anglické Championship zaujal natolik, že si jej vytáhli i trenéři anglické reprezentace do 21 let. Nyní Potters i ostrovy opouští a jde si zkusit první zahraniční angažmá.  

Stoke přichází o brankářský talent s českými kořeny. Bursik míří do Brugg

Zájem měl být z Premier League, angažmá Joea Bursika zvažoval Bournemouth i Brentford, nakonec to podle posledních informací bude tým též začínající na “B-,” brankář Stoke City ale skončí v Bruggách. Vybral si jej tam nový kouč klubu z belgické metropole, bývalý skvělý anglický záložník a nyní trenér Scott Parker.  Zprávy z Belgie naznačují, že dohoda by mohla být dokončena během víkendu a belgický klub by měla přijít na nižší miliony liber. 

Dvaadvacetiletý Bursik, který je vnukem československého válečného hrdiny, generálmajora Josefa Buršíka (ten po tankistickém působení na východní frontě musel před komunistickým režimem po roce 1948 utéct do Anglie),  přišel do Stoke z AFC Wimbledon před pěti a půl lety,  poté co během tréninku s anglickou mládežnickou reprezentací zaujal tehdejšího trenéra mládeže Potters Dannyho Alcocka. Během následujících let se pak - přes hostování v nižších soutěžích - propracoval do branky Stoke. 

Na podzim nicméně gólman s vynikající kopací technikou, která mu umožňovala zahrávat i trestné kopy, o místo v bráně Potters přišel ve prospěch Jacka Bonhama. A nyní věří, že by Bruggy mohly dát jeho kariéře nový impuls. Stoke s Bursikovým odchodem v podstatě už počítá a manažer týmu Alex Neil už plánuje náhradu. "Záleží také na tom, co je k dispozici, jak dlouho je k dispozici a kolik to bude stát. Existuje celá řada různých proměnných, které nemáme pod kontrolou, ale mohu všechny ujistit, že včera odpoledne jsme po tréninku strávili celé odpoledne tím, že jsme se dívali na hráče a potenciální cíle a podobné věci,” komentoval situaci pro Stoke Sentinel Neil.