Názor Daňka? Laštůvka je pořád ligovou špičkou a Hrubý s Letáčkem by mohl Baník hodně dobře zpeněžit

Realizační tým Baník už nějaký čas obsahuje i jméno Michala Daňka, který během své profesionální kariéry prošel nejen Ostravou, ale také Slováckem, Dynamem, Plzní či West Bromwichem Albion.

Názor Daňka? Laštůvka je pořád ligovou špičkou a Hrubý s Letáčkem by mohl Baník hodně dobře zpeněžit

Do slezského áčka pronikl z rezervy poté, co se musel Vít Baránek odebrat na operaci kyčelního kloubu a stalo se tak již v závěru podzimu. Protože ale ještě Baránek nemůže kopat do míče, Daňka se týká i právě probíhající soustředění v tureckém Beleku...

"Jsem rád, že tady můžu pobírat zkušenosti. Realizační tým Baníku je v současné době fantastický. Opravdu je skvěle poskládaný, všichni se perfektně doplňují," chválil trenérský štáb Pavla Hapala devětatřicetiletý odborník, jehož slova nabídly stránky fcb.cz.

Novou roli v týmu, který čekají v příštích sedmi dnech přípravné střety s Koronou Kielce, Vasasem i Cracovií, si užívá hned z několika důvodů.

"Jednak se učím něčemu novému. A nejen od Víti Baránka, ale taky třeba od Laštůvky, protože i on se svými zkušenostmi svým mladším kolegům často radí. S Víťou si pracovně vyhovíme, chystáme spolu každý trénink, každý trénink spolu sledujeme a hodnotíme ho pak i u videa. Bary je samozřejmě na hřišti šéf. Pro mě je to srdcovka, že teď můžu u áčka být, ale vůbec jenom to, že můžu pracovat s brankáři v Baníku, do kterého jsem kdysi ve třetí třídě přestoupil z Hlučína a zažil jsem v jeho dresu i prvoligové zápasy," doplnil držitel dvou tuzemských trofejí, které získal v letech 2010 a 2011 na západě Čech.

Brankářskou trojici v současnosti tvoří osmnáctiletý talent Hrubý, čtyřiadvacetiletý Letáček a čtyřicetiletý veterán Laštůvka, který je ještě o rok starší než on. "Je to špičkový brankářský kádr. Laštůvka má sice svá léta, ale pořád patří k nejlepším v lize,“ prohlásil Daněk.

Chválí i jeho náhradníky a čekatele na šanci. "I ti dva další mají před sebou dobrou budoucnost. Hrubý má velké předpoklady. Pro budoucnost Baníku je to dobrá vyhlídka, protože buď bude Hrubý po Honzovi Laštůvkovi na delší dobu budoucí brankářskou jedničkou, nebo jej klub hodně dobře zpeněží A Letáček? I on se může prosadit. Uvidíme, kde to bude. Jestli tady v Baníku, nebo jinde," zakončil na konto expardubického borce, který zatím za Baník nenastoupil do žádného soutěžního klání. 

V Balajovi vidí Grygera velký potenciál. Co by mohlo být podle zlínského ředitele výhodou Kozáka?